Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Zvýší se počet víkendových spojů mezi Prahou a Milovicemi


Středočeský kraj chce zapojením moderní vozové jednotky City Elefant zavést o víkendech a o svátcích přímé vlakové spoje na trati Milovice – Praha. Spojení mezi Milovicemi a Prahou se tak ze současného 60 minutového intervalu zkrátí na interval po 30 minutách. Tato úprava bude podle rozhodnutí krajské rady platit od změny jízdního řádu 14. prosince 2014.

„Navýšením spojů vyhovíme městům Milovice a Lysá nad Labem, která nás o kratší interval spojení s Prahou žádala. Chtěla mít stejně četné spoje jako jsou na tratích Praha – Kolín, Praha – Benešov a Praha – Beroun. Milovice jsou nejvíce se rozvíjejícím středočeským městem, kde stále roste počet obyvatel a většina z nich vyžaduje rychlé a přímé spojení s Prahou,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera.

V současné době jsou pro město Milovice zajištěny víkendové vlakové spoje motorovou jednotkou Regionova, která jezdí mezi Milovicemi a Lysou nad Labem. Je v ní pouze 86 míst k sezení. V Lysé cestující přestupují na elektrickou jednotku CityElefant, která jezdí po trati  Kolín – Lysá nad Labem – Praha a zpět v hodinovém intervalu. Skutečnost, že to nestačí, potvrdil i přepravní průzkum, který nechal vypracovat dopravce České dráhy.

„Zvýšení počtu spojů nás bude stát 8,6 miliónů korun ročně. Kraj je bude muset uhradit jako kompenzaci prokazatelné ztráty vznikající dopravci. Hradit ji budeme z krajského rozpočtu, který bude připraven a schválen pro rok 2015,“ dodal hejtman s tím, že si kraj ještě musí vyžádat pro svůj záměr souhlas Hlavního města Prahy, které financuje dopravu na svém území.

Zdroj: Středočeský kraj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,94638 s | počet dotazů: 223 | paměť: 29617 KB. | 27.09.2022 - 17:30:42