Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

ZOO Ostrava bez bariér


0 0 votes
Hodnocení článku

Ostravská zoologická zahrada se věnuje již několik let odstraňování bariér v celém  areálu. Cílem je zpřístupnit ZOO  všem skupinám návštěvníků – rodičům s malými dětmi, seniorům i handicapovaným. Nyní jako letošní novinku nabízí bezplatně zapůjčení invalidního vozíku pro ty, kteří nemohou rozlehlý areál zoologické zahrady projít na vlastních nohou.

Zoo Ostrava vznikala v 50. a 60. letech minulého století, tedy v době kdy nebyly potřeby handicapovaných a lidí se sníženou pohyblivostí nijak zohledňovány. V posledních letech proto byla v areálu zoo postupně odstraněna celá řada bariér – byly přebudovány vstupy do pavilonů a na většinu vyhlídek do venkovních výběhů, část oplocení výběhů byla nahrazena sklem pro pohodlný pohled již od země, vzniklo množství odpočinkových míst. Nově realizované stavby jsou již řešeny zcela bezbariérově, včetně bezbariérových WC. 

Kromě stavebních úprav rozšířila ZOO i služby pro imobilní návštěvníky. Areál  je  rozlehlý a poměrně členitý. Proto nabízí nově lidem s omezenou pohyblivostí, kteří nemají vlastní vozík, ale přesto by se rádi do zoo podívali, možnost bezplatného zapůjčení invalidního vozíku. Díky podpoře programu Prazdroj lidem zde letos na jaře pořídili dva takové vozíky, které jsou zájemcům k dispozici u vstupu do zoo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,04120 s | počet dotazů: 223 | paměť: 30656 KB. | 08.02.2023 - 11:16:23