Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

ZOO Ostrava bez bariér

Ostravská zoologická zahrada se věnuje již několik let odstraňování bariér v celém  areálu. Cílem je zpřístupnit ZOO  všem skupinám návštěvníků – rodičům s malými dětmi, seniorům i handicapovaným. Nyní jako letošní novinku nabízí bezplatně zapůjčení invalidního vozíku pro ty, kteří nemohou rozlehlý areál zoologické zahrady projít na vlastních nohou.

Zoo Ostrava vznikala v 50. a 60. letech minulého století, tedy v době kdy nebyly potřeby handicapovaných a lidí se sníženou pohyblivostí nijak zohledňovány. V posledních letech proto byla v areálu zoo postupně odstraněna celá řada bariér – byly přebudovány vstupy do pavilonů a na většinu vyhlídek do venkovních výběhů, část oplocení výběhů byla nahrazena sklem pro pohodlný pohled již od země, vzniklo množství odpočinkových míst. Nově realizované stavby jsou již řešeny zcela bezbariérově, včetně bezbariérových WC. 

Kromě stavebních úprav rozšířila ZOO i služby pro imobilní návštěvníky. Areál  je  rozlehlý a poměrně členitý. Proto nabízí nově lidem s omezenou pohyblivostí, kteří nemají vlastní vozík, ale přesto by se rádi do zoo podívali, možnost bezplatného zapůjčení invalidního vozíku. Díky podpoře programu Prazdroj lidem zde letos na jaře pořídili dva takové vozíky, které jsou zájemcům k dispozici u vstupu do zoo.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,93537 s | počet dotazů: 167 | paměť: 19138 KB. | 16.01.2022 - 11:21:12