Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Znojmo staví nový autobusový terminál.


0 0 votes
Hodnocení článku

Stavební práce byly zahájeny 17. května a potrvají až do letních měsíců. Před budovou vlakového nádraží bude vybudováno  nádraží autobusů městské hromadné dopravy.  Stavební práce si vyžádají dopravní omezení.Stavební práce budou probíhat na ulici Dr. Milady Horákové, 17. listopadu, Rudolecká a Tovární. Pro cestující budou vymezeny provizorní trasy k náhradním zastávkám na ulici Lidickou a Rudoleckého a v případě dálkových spojů na náměstí Republiky u Městského divadla.  Zastávky regionální a dálkové dopravy budou po rekonstrukci umístěny v prostoru bývalých uhelných skladů. Přístřešky na nástupištích budou v kombinaci ocelových a dřevěných prvků a kaleného skla. Komunikace dostanou nový povrch z asfaltového betonu a chodníky budou ze zámkové dlažby. Přibudou místa pro pakování a nová cyklistická stezka z asfaltového betonu.

Stavební práce omezí i možnost parkování a zamezí průjezdu turistického vláčku. Pro obyvatele nabídne město možnost parkovat v náhradních lokalitách s využitím speciální parkovací karty. Pro turistický vláček je vedena náhradní trasa provizorní zastávkou na ulici Vídeňská pod železničním mostem.

Dodavatelem stavby je firma COLAS CZ a.s. a VHS plus.s.r.o. Cena nového terminálu a rekonstrukce ulice Dr.Milady Horákové bude stát cca 78 milionů korun a část finančních prostředků získá město z evropských fondů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,95857 s | počet dotazů: 201 | paměť: 35875 KB. | 01.04.2023 - 18:42:49