Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Zkušení řidiči jsou při hodnocení rychlé jízdy uvážlivější!


0 0 votes
Hodnocení článku

Od 19.srpna loňského roku se čtenáři našeho magazínu mohli zapojit do ankety zaměřené na rychlou jízdu. Vzhledem k situaci na našich silnicích a množství nehod jsme s napětím sledovali poměr jednotlivých odpovědí. Za hranici velké rychlosti jsme zvolili 160 km/hod. Její povolení na vybraných úsecích dálnice je ve hře. Účastníci ankety se mohli zařadit do skupiny řidičů a budoucích řidičů a vyjádřit se k užití rychlosti 160 km/ hod. Vyhodnocení ankety proběhlo dne 25.1.2009. Celkově se ankety zúčastnilo 2205 osob.

Celkem 600 řidičů rychlost 160 km/hod nevyužije a nepotřebuje 

Celkem 535 řidičů  rychlost 160km/hod využije a potřebuje.

Převaha řidičů odmítajících rychlou jízdu je celkem malá. Během několika měsíců se poměr obou skupin jen velice pozvolna měnil ve prospěch první skupiny nepreferující rychlou jízdu.

 

Ve skupině budoucích řidičů se projevuje větší touha jezdit rychle a počet příznivců rychlosti 160 km/hod převážil o minimální počet.

Jako budoucí řidič chce jezdit rychlostí 160 km/hod celkem 537 osob a nechce jezdit jen 533 osob. Také ve skupině budoucích řidičů se poměr odpovědí během měsíců průběžně měnil. Jednom období došlo k převaze umírněných budoucích řidičů v počtu maximálně o 3 hlasy. Se zvyšujícím se počtem zúčastněných osob v anketě se však ustálil poměr s velice malou převahou pro milovníky rychlé jízdy.

V celkovém hodnocení je patrně mezi řidiči více uvážlivých osob, které nepovažují jízdu 160 km/hod. jako nutnou a pro svou jízdu potřebnou.

Ve své podstatě však anketa reprezentuje rozdělení názorů na dvě početně nepříliš odlišné skupiny lidí. Počet 2205 účastníků  ankety není velký vzorek a je nutné brát výsledek s rezervou. Hodnocení a závěr ponecháme na čtenářích. V naší anketě není vítězů! Je to spíš obrázek, jak se čtenáři ve svém přístupu k rychlosti různí. Možná právě proto je situace na našich tak proměnlivá a plná překvapení.

Především pro milovníky rychlosti bychom rádi upozornili na článek pana doc.Ing.Jindřicha Šachla,CSc., který je vedoucím Ústavu soudního znalectví pro dopravu při Fakultě dopravní ČVUT Praha.  

Něco na té rychlosti 160km/hod. je! Ale co ?! Bezpečnost na silnicích to asi nebude!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,02561 s | počet dotazů: 219 | paměť: 34844 KB. | 09.02.2023 - 13:26:39