Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Negrelliho viadukt opět slouží železniční dopravěV pondělí 1. června 2020 došlo ke změně jízdních řádů osobních vlaků na linkách S4, S5 a  R 45. V souvislosti s obnovením provozu na Negrelliho viaduktu v centru Prahy se vrátily spoje na uvedených linkách na původní trasy. Vlaky tak už nestaví ve stanicích Praha-Holešovice nebo v Praze-Bubnech na Vltavské.

„Od prvního dne obnovení provozu na Negrelliho viaduktu, tedy od pondělí 1. června,  došlo k návratu na původní trasy vlaků na linkách S4 do Kralup nad Vltavou a Ústí nad Labem a také na lince S5 a  R 45 z Prahy do Kladna. Cestující z Kralup tak dojedou osobním vlakem díky kratší trase do centra Prahy na Masarykovo nádraží až o 7 minuty dříve, ale především se tyto spoje vyhnou silně vytížené křižovatce tratí v oblasti Balabenky.  Bez přesedání přímo do centra zamíří i osobní a spěšné vlaky linky S5 a R45 z Kladna,“ upozorňuje obchodní ředitel Regionálního obchodního centra ČD pro Prahu a Středočeský kraj Jakub Goliáš.

Vlaky linky S4 tak stejně jako před 2,5 lety jedou z Podbaby do původní zastávky Praha-Holešovice zastávka a vyhybají se novému holešovickému nádraží. Tam i nadále zamíří rychlíky z Děčína a Ústí nad Labem (linka R20), které pojedou nadále na pražské hlavní nádraží.

U linek S5 a R45 na Kladno se pak zrušila zastávka Praha-Bubny Vltavská. Vlaky zastavují o několik stovek metrů dál na původním nádraží Praha-Bubny a pokračují přímo do centra přes Negrelliho viadukt na Masarykovo nádraží.

Související články na https://www.izdoprava.cz/?s=Negrelliho+viadukt

Zdroj: ČD

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.