Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Od neděle budou jezdit vlaky na obnoveném trati Aš- Selb
Mezi Aší a německým městem Selb byla v pondělí 7.12.2015 slavnostně přestřižena páska na obnovené železniční trati. Ve speciálně vypraveném vlaku vyzkoušel nový úsek ministr dopravy Dana Ťok spolu se zástupci Karlovarského kraje, města Aše a německé strany.

Nový sedmikilometrový úsek, který bylo potřeba obnovit, vede z větší části na německém území. Českou stranu vyšly stavební úpravy na 75 milionů korun, přičemž německou stranu pak na zhruba 375 milionů korun. Na trati byly vyměněny koleje, konstrukční vrstvy a pražce, pracovalo se na opravách mostků, z bezprostřední blízkosti kolejí zmizela náletová zeleň, opravy se dočkalo také nástupiště na hlavním nádraží v Aši. Na německém úseku byl objem stavebních úprav podstatně větší. Stavbou navíc je zde například most přes obchvat u obce Erkersreuth, kterým byla trať před lety přerušena.

Na dopravce na období 2015 – 2023 na nové trati  byla vypsána výběrová řízení, které pro německou stranu vyhrála  společnost Vogtlandbahn a v české části vyhrála společnost České dráhy.

Z Aše do Selbu začne jezdit od neděle 13.12.2015 devět párů vlaků denně. Vlaky bude, stejně jako většinu regionálních spojů, dotovat v rámci základní dopravní obslužnosti Karlovarský kraj. Náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik v této souvislosti uvedl, že provozní dotace na tuto trať bude zhruba dva miliony korun ročně.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.