Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nová vlaková zastávka zrychlí spojení do Vraného a na Dobříš
V neděli 14. prosince 2014 se změnily jízdní řády na železnici a zároveň se zprovoznila nová vlaková zastávka Praha-Kačerov. Nachází se přímo u stejnojmenné stanice metra a zastavují tu všechny osobní vlaky linek S8 a S80, tedy linek, které jedou z Prahy do Vraného nad Vltavou a dále do Čerčan nebo Dobříše.

Z Kačerova do Vraného je možné nově dojet vlakem za rekordních 23 minut, na Zbraslav za 16 minut a do Modřan za 10 minut. Jen pro srovnání, autobusová linka 139 jede z Kačerova k modřanskému nádraží 17 minut. Autobusová linka 165 jede ze Zbraslavi (od nádraží) k metru C na Opatov dokonce 41 minut. Ze Zbraslavi na Kačerov to dosud šlo zvládnout autobusy 165 a 139 za 30 minut, to je jednou tak dlouho, než nově potrvá cesta vlakem.

Nová železniční zastávka je bezbariérová a naprostá většina vlaků, které na Kačerově zastaví, je uzpůsobená pro přepravu vozíčkářů. Bezbariérová cesta vede z vlakové zastávky do Michelské ulice, přímo na zastávku autobusů Kačerov směr Michle. V tomto směru je tak zajištěn přestup mezi bezbariérovými autobusy a bezbariérovými vlaky. Bohužel stanice metra na Kačerově výtah nemá!!!. Výtahy Dopravní podnik hl. m. Prahy zatím jen plánuje.

 „Na zastávce zastaví 46 vlaků v pracovní dny a 42 o víkendech během turistické sezony. Během ní budou jistě využívat zastávku ve velké míře turisté a výletníci, kteří pojedou právě přes Kačerov linkami známého Posázavského pacifiku do Davle, Petrova, Kamenného Přívozu či Týnce nad Sázavou,“  říká Pavel Procházka, pověřený řízením ROPID.

 

Srovnání jízdních dob Dříve před otevřením zast. Praha-Kačerov Nově po otevření zast. Praha-Kačerov
Vrané nad Vltavou – Chodov 46 minut 31 minut
Vrané nad Vltavou – Pankrác 43 minut 30 minut
Nádraží Modřany – Kačerov 19 minut 11 minut
Nádraží Zbraslav – Opatov 41 minut 26 minut

Zdroj: ROPID

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.