Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Společnost AŽD realizuje další zakázku v Bělorusku
Další významný kontrakt s Běloruskou železnicí uzavřel český výrobce a dodavatel řídicí a zabezpečovací techniky, společnost AŽD Praha. Pro železniční uzel Žlobin v Bělorusku dodá zabezpečovací zařízení v hodnotě přibližně 300 mil. Kč. Jedná se již o sedmou významnou zahraniční zakázku této ryze české společnosti v daném regionu. V rámci projektu vybavení železničního uzlu Žlobin novou zabezpečovací technologií, dodá AŽD Praha Běloruským drahám plně elektronické staniční zabezpečovací zařízení typu ESA 44-BC, traťové zabezpečovací zařízení ABE-1-BC, systémy diagnostiky a napájecí stojany.

Výjimečnost této stavby, která počítá se zabezpečením celkem 277 výhybek, spočívá mimo jiné i v tom, že AŽD Praha zhotoví a dodá veškerou železniční zabezpečovací technologii takzvaně „na klíč“,“ vysvětluje ředitel zahraničního marketingu a obchodu Petr Žatecký.

Výroba zařízení, která by měla být v souladu se smlouvou dokončena na začátku příštího roku, vyvrcholí návštěvou představitelů Běloruských drah, kteří se budou aktivně účastnit závěrečných zkoušek a testování zařízení na závodech AŽD Praha v Olomouci.

Společnost AŽD Praha má s Běloruskem navázanou velmi dobrou spolupráci. V současné době dokončuje v kooperaci s Brestským elektrotechnickým závodem (Bělorusko) modernizaci železničního zabezpečovacího zařízení na zhruba 110 km dlouhém úseku trati Osipoviči-Žlobin.

 

Zdroj:AŽD

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.