Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Zahájily se práce na obnově železniční trati do Horního Slavkova
Po 15 letech se začne obnova 5,5 dlouhého úseku trati z Leženice u Horního Slavkova do Krásného Jezu. Trať bude  využívat společnost, která v Horním Slavkově vyrábí vlakové cisterny a po dílech je v současné době převáží po silnici. Obnovená trať by měla v budoucnosti sloužit i dalším firmám v regionu.

V první etapě obnovy, která právě začala, dojde k odstranění porostů, demontáži a odstranění kolejí, likvidaci starých pražců, následně se bude měnit svrchní vrstva trati od  Krásného Jezu k odbočce vlečky firmy Legios. Finanční náklady na realizace prací v první etapě dosáhnou  8, 5 milionu korun. Druhá etapa prací by mohla být zahájena během roku 2013.

Náklady na celkovou rekonstrukci úseku  z Krásného Jezu do Horního Slavkova, který měří 15, 1 kilometru, budou činit asi 20 milionů korun.  

Železniční trať byla postavena v roce 1899 a od roku 1901 byla v provozu. Na úseku je 6 železničních stanic, 5 velkých mostů a 4 tunely. Provoz na trati byl ukončen v roce 1997 z důvodů havarijního stavu železničního svršku.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.