Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Vlaky mezi Plzní a Nepomukem nahradí autobusy
České dráhy informují cestující o výluce vlaků! Od úterý 15.května 2012 od 8:00 hod. do čtvrtka 31.května do 18:00 hod potrvá výluka vlaků na úseku Plzeň-Koterov-Nepomuk na trati Plzeň – České Budějovice. Důvodem jsou stavební práce na modernizaci trati a výstavba nástupiště na nádraží ve Šťáhlavech. Vlaky pojede náhradní autobusová doprava, která bude jezdit podle výlukového jízdního řádu, odlišného od pravidelného jízdního řádu vlaků.

Náhradní autobusové dopravy odjíždějí od plzeňského hlavního nádraží o 28 minut dříve než je pravidelný odjezd vlaků. V opačném směru bude přijíždět náhradní autobusová doprava do stanice Plzeň hl.n. o 33 minut později a nebudou zajištěné přestupy na přípojné vlaky.

Za osobní vlaky pojede náhradní autobusová doprava v úseku Plzeň hl.n. – Nepomuk a opačně, spoje Plzeňské linky z Plzně-Koterova do Blovic a opačně. Spoje náhradní autobusové dopravy pojedou podle výlukového jízdního řádu. Vlaky v úseku Nepomuk – Horažďovice předměstí resp. Strakonice jedou odlišně od pravidelného jízdního řádu.

Na trati Nepomuk – Blatná nepojede osobní vlak Os 27916 s odjezdem z Nepomuku v 19:56, ale pojede osobní vlak Os 27918 s odjezdem z Nepomuku ve 20:36 každý den. Poslední den výluky ve čtvrtek 31. května pojede ještě osobní vlak Os 8917 v úseku Nepomuk – Horažďovice předměstí podle výlukového jízdního řádu. Vlak os 8920 s odjezdem z Horažďovic předměstí v 18:43 hodin pojede už podle platného jízdního řádu..

Přeprava cestujících na vozíku a skupin cyklistů je možné zajistit po předchozím objednání na telefonu 840 112 113. Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy je převážně před nádražní budovou. Výraznější změny u umístění náhradních zastávek:

Plzeň-Koterov – před nádražní budovou pro Plzeňskou linku v obou směrech a NAD za vlaky směr Starý Plzenec

Plzeň-Koterov – ve směru do Plzně hl.n. – zastávku MHD „U Světovaru“ na Koterovské ulici

Šťáhlavy – na státní silnici v úrovni zastávky (cca 50 m od železniční zastávky)

Zdemyslice – v obci na zastávce ČSAD 350 m od železniční zastávky

Ždírec u Plzně – v obci na zastávce ČSAD cca 80 m od stanice

Srby – u přejezdu železniční zastávky

Nepomuk – zastávka ČSAD „Nepomuk, Třebčická“ (jen spoj 1-923)

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.