Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nový vlak RegioShark v Plzeňském kraji
V Plzeňském kraji ve čtvrtek 21.9. slavnostně pokřtily České dráhy první motorovou jednotku RegioShark. Moderní železniční vozidlo pokřtili náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Antonín Blažek a hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec. Tato motorová jednotka, řady 844, začne jezdit na podzim na trati Plzeň – Domažlice. Označení RegioShark dostala podle přední části soupravy, jež připomíná žraloka.

České dráhy objednaly 31 vlaků u polského výrobce PESA Bydgoszcz a kromě Plzeňského kraje budou tyto moderní vlaky jezdit i v Karlovarském, Ústeckém a Zlínském kraji. Během zkušebního provozu budou nové jednotky jezdit také na trati v úsek Plzeň – Plasy na žatecké trati a v neděli také na trase Plzeň – Rokycany.

Charakteristika vozidla RegioShark: Max. rychlost 120 km/h, délka vlaku 44 m, míst k sezení 120 (15 sedaček sklopných, 9 míst v 1. třídě), celková kapacita vlaku je 240 osob. Ve vlaku je uzavřený systém WC v bezbariérové úpravě, bezbariérový nástup do prostor se sníženou podlahou, prostor pro jízdní kola,kočárky a objemná zavazadla, klimatizace a audiovizuální informační systém, aj.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.