Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

České zabezpečovací zařízení pomáhá železničářům v Žilině
Vybavení dispečerského pracoviště s VEZO v Žilině

(11:10) Důležitý železniční uzel Žilina – Teplička byl postaven v roce 1976  a v roce 2004 rozhodlo vedení společnosti Železnice Slovenské republiky o dostavbě a modernizaci tohoto dopravního uzlu. Společnost AŽD Praha uspěla ve výběrovém řízení a v rámci Sdružení Teplička, které vede EUROVIA CS. od srpna 2009 instalovalo staniční zabezpečovací zařízení. To se skládá z vjezdové, odjezdové a tranzitní skupiny a odbočky Váh, přes niž je napojena vlečka do výrobního závodu KIA MOTORS. Spuštění plného provozu je plánováno na 4. března 2012. Staniční zabezpečovací zařízení ESA 11 už bylo předáno a funguje.

Na zabezpečovací zařízení AŽD Praha bylo v rámci železničního uzlu připojeno 117 návěstidel, 98 elektromotorických přepravníků, 39 kolejových obvodů, 111 počítačů náprav, 3 přejezdové zabezpečovací zařízení, 4 pomocná stavědla, 5 výkolejek  a j elektromagnetický zámek.

Dispečerské stanoviště je vybaveno velkoplošnou zobrazovací jednotkou VEZO pro zobrazení reliéfu kolejiště. Jde o první takto vybavené pracoviště na Slovensku, které podle odhadu denně zpracuje 1200 vozů a odbaví 45 končících a 41 výchozích vlaků

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.