Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

České motorové vlaky míří na Ukrajinu
Zástupci ukrajinské vlády v čele s vicepremiérem Borisem Kolesnikovem převzali v úterý 13.3.2012 ve zkušebním centru ve Velimi převzali první šestivozovou dvoupodlažní elektrickou jednotku pro meziregionální dopravu. Ta bude jezdit na klíčových tratích mezi největšími ukrajinskými městy. Škoda Transportation dodá na základě kontraktu z roku 2011 na Ukrajinu v rekordně krátkém čase dva stroje v hodnotě necelé miliardy korun. První velký úkol elektrická jednotka již zná. Zatěžkávací zkouškou projde v průběhu evropského fotbalového šampionátu EURO 2012.

Cestující čeká nejvyšší možný komfort. Moderní velkoprostorové interiéry, komunikační zařízení, klimatizace, bistro i připojení k internetu. Nová elektrická jednotka pro Ukrajinu umožňuje opravdu pohodlné cestování na dlouhých vzdálenostech. A aby se cestující nenudili, bude v každém z vozů čtveřice obrazovek, kde se bude moci vysílat jakýkoli záznam.

Skříň celé jednotky je postavena z osvědčené koncepce z velkoplošných hliníkových profilů. Sestava elektrické jednotky je šestivozová, složená ze dvou motorových vozů a čtyř vložených vozů. Jednotka je určena pro samostatný provoz nebo pro provoz v soupravě s další jednou soupravou stejné řady. Řídicí  systém umožňuje ovládat vlakovou soupravu jen jedním strojvedoucím.

Nová elektrická dvoupodlažní jednotka je určena pro meziregionální dopravu na tratích Ukrajiny s rozchodem 1520 mm elektrifikovaných stejnosměrným napětím 3 kV DC a střídavým napětím 25 kV, 50 Hz AC v troleji při náročných klimatických podmínkách s velkým rozsahem teplot.

Nová elektrická jednotka  by měla hlavně na trasách mezi metropolemi Charkov, Kyjev, Doněck, nebo Dněpropetrovsk.

Zdroj: Škoda Transportation

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.