Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Dopravní sál v Brně slouží k praktické výuce obsluhy zabezpečovacího zařízení na železnici
Pod vedením lektorů z Dopravního vzdělávacího institutu získávají  zaměstananci a studenti správné návyky při ovládání plně funkčního zabezpečovacího zařízení, které je spojeno s modelovým kolejištěm.

Dopravní sál má celkem sedm pracovišť a dále pak jsou zde umístěny exponáty venkovních zabezpečovacích zařízení jako např. zabezpeovací zámky, představníky, závorníky, vyhybky i ovládací panel. Místnost o rozměrech 12 x 7,5 metrů je vybavena modelovým kolejištěm typu H-O o velikosti 7,5 x 3 metry, které je ovládáno ovládacím zařízením pro běžnou obsluhu reálného železničního provozu.

Dopravní sál je umístěný v hlavní budově železniční stanice Brno hlavní nádraží. Zařízení vybudovali mistři učiliště AŽD v letech 1967-1969 a do provozu bylo dáno v květnu 1969. Dopravní sál je využíván pro výuku budoucích výpravčích a slouží také pro rekvalifikaci nových zaměstnanců v železniční dopravě pro žáky s celé republiky.

Pro věřejnost je Dopravní sál přístupný v rámci propagačních akcí a ke Dni železnice.

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.