Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Projekt EUROKLÍČ byl realizován na dalších nádražích!
České dráhy investovaly finanční prostředky na zajištění bezbariérových vstupů v jedenácti středočeských železničních stanicích.

Cílem mezinárodního projektu EUROKLÍČ je zpřístupnit postupně  sociální zařízení a schodišťové plošiny hendikepovaným občanům pomocí univerzálního „euroklíče“. V Evropě je v současné době registrováno přibližně sto tisíc eurozámků. V České republice byl první eurozámek instalován před dvěma lety na nádraží ve středočeských Stránčicích, následovaly Mariánské Lázně a letos přibylo dalších 11 stanic: Kladno, Senohraby, Kolín, Poděbrady, Dobřichovice, Lysá nad Labem, Příbram, Vlašim, Zruč nad Sázavou, Čerčany, Benešov u Prahy.

České dráhy se postupně snaží zajistit stále větší počet bezbariérových spojů a stejně tak se postupně mění i vybavení železničních stanic. Státní organizace Správa železniční dopravní cesty realizuje bezbariérové úpravy při každé nové rekonstrukci nádražních budov.  Další službou pro hendikepované cestující jsou internetové stránky www.cd.cz/bezperekazek . Stránky byly vytvořeny ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR a odpovídají i požadavkům nevidomých.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.