Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Největší modelové kolejiště bylo otevřeno pro návštěvníky!
V Praze 5 nedaleko stanice Anděl bylo dnes představeno veřejnosti 115 m2 nového modelového kolejiště. FOTO v článku.V obchodním komplexu Anděl City se bude postupně budovat model České republiky s kolejištěm a k vidění budou i nejzajímavější dominanty ČR. Expozice je umístěna ve třech podlažích a během čtyřech let by se celková  plocha kolejiště by se měla rozšířit na 1 008 m2. Již nyní mohou návštěvníci vidět užití různých technologii a stavebních prvků. Na kolejišti se pochopitelně pohybují vlaky je zde mnoho variant nádraží i železniční depo. V pohybu jsou i některé automobily a střídá se noc a den. Pro molovníky vláčků je to takový malý „železniční ráj“, který zaujme svou nápaditostí i technickým provedením. 

Součástí Království železnic je i stálé výstava z historie železnice a jsou připraveny programy pro školy. Vzorem pro projekt jsou velká modelová kolejiště v zahraničí, z nichž nejznámější je Miniatur Wunderland Hamburk.

Království železnic najdete ve  Stroupežnické ulici a v pasáží dovezou návštěvníky k výstavní ploše pohyblivé schody. Království železnic má i vlastní prodejnu pro železniční modelářství.

 

Otevírací dobu a ceny vstupného ( např. děti do 1 metru mají vstup za 20,- Kč)  naleznete na stránkách www.zeleznicni-kralovstvi.cz

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.