Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Rychlovlak AGV si vyzkoušel okruh ve Velimi a vydal se na veletrh do BerlínaSouprava rychlovlaku AGV bude schopná dosahovat rychlost až 500 kilometrů za hodinu. FOTO v článku.

Prototyp čtvrté generace vlaků TGV společnosti ALSTOM byl po desetiletém vývoji předveden v únoru letošního roku. V září si rychlovlak AGV vyzkoušel testovací okruh u Velimi a veřejnosti se ukáže na mezinárodní výstavě InnoTrans 2008 v Berlíně. Na testovacím okruhu jezdil rychlovlak maximální rychlostí 200km/ hod. a v běžném provozu se počítá s rychlostí 360 km/hod. Na našich tratích se ho jen tak nedočkáme. Na veletrh do Berlína zahájila přepravu rychlovlaku společnost SPEDI-TRANS Praha ve středu 17.9.2008 a během cesty bude rychlovlak doprovázet jedenadvacet nákladních vagonů ČD Cargo, které budou zajišťovat brzdění vlaku.

AGV AGV

S uvedením do provozu soupravy rychlovlaku AGV se počítá v roce 2011 a bude je provozovat soukromý italský dopravce NTV, který objednal 25 souprav a má opci na dalších 10. Rychlovlak bude složen ze sedmi článků a jeho provoz bude velice tichý. Každý vagon soupravy bude mít samostatný motor a tím se také odlišuje od současných souprav TGV, kde je motor umístěn na začátku a konci celé soupravy. Cena jednoho rychlovlaku AGV bude kolem 30 milionu eur.

  Více o zkušebním okruhu Velim

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.