Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Rekonstruovaná budova nádraží v Praze- Vršovicích září novotou
V pátek 10.10.2008 byla dokončena rekonstrukce výpravní budovy, která ve své úpravě vychází ze stavu v roce 1899. Změnou prošel i přednádražní prostor a nádraží výrazně prokouklo. Foto v článku.

Samotná budova byla postavena v roce 1872 a k následné úpravě došlo právě v roce 1899. Nově opravená budova by měla připomínat právě toto období a veškeré opravy byly konzultovány s památkáři.  Rekonstrukce byla náročná finančně i technicky a probíhala od roku 2002. Bylo nutné strhnout veškeré přístavby. Krovy a stropní konstrukce zbavit dřevomorky, opravit střechu a vyměnit okna i dveře. Došlo také v výměně osvětlení, které v přednádražním prostoru připomíná původní plynové osvětlení. Přednádražní prostor byl také nově vydlážděn drobnou mozaikou, došlo k osázení zelení a k vybavení patří i nové lavičky.

Nádraží Praha Vršovice Nádraží Praha Vršovice

V odbavovací hale si cestující mohou kromě osvětlení všimnout mřížovaných oken u pokladen i mosazného nápisu na dveřích Úschovna. Na   I. nástupišti jsou umístěny velké mosazné hodiny i původní deska s udáním nadmořské výšky. V souvislosti s modernizací provozu a změnou potřeb Českých drah byly opraveny prostory v I. a II. patře a jako kanceláře je bude užívat Regionální správa majetku ČD Praha. Odbavovací halu doplňují moderní informační tabule i bezbariérové sociální zařízení.

 Během 2-3 let proběhne další rekonstrukce, která bude souviset se stavbou koridoru. Nádraží Praha-Vršovice spadá pod správu Regionální správy majetku ČD Praha, která připravuje v nejbližším období rekonstrukci nádraží Praha – Čakovice a nádraží Český Brod – Poříčany.  

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.