Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nádraží Atocha je ukázkou zajímavé a účelné rekonstrukce staré budovyV turistických průvodcích Madridem se nádraží Atocha doporučuje jako zajímavá architektura. A je na co se dívat! Foto v článku.Nádražní hala z roku 1851 prošla v roce 1992 rekonstrukcí a v současné době slouží jako čekárna a odbavovací hala. V bočních prostorech jsou pokladny a ve středu je plocha o rozloze 4.000 čtverečních metrů  osázená tropickou a subtropickou vegetací. Atrakcí pro malé i velké návštěvníky je jezírko s velkým počtem želviček. Zeleň je zavlažována systémem  rozprašovačů, které dodávají prostoru zvláštní mlžný opar.

Madrid - Nádraží Atocha Madrid - Nádraží Atocha - systém zavlažování

Nová nádražní hala je přistavená ke staré budově a v současné době je vstup na nástupiště ke vlakům pečlivě střežen. Na nástupiště mohou jen cestující, kteří prošli kontrolou stejnou jako je běžné na letištích. Na odjíždějící vlaky je možné se dívat jen z dálky a za ostražitého dohledu pracovníků bezpečnostní služby. K propojení jednotlivých pater budov využívají cestující  pohyblivá schodiště i výtahy.

Madrid - Nádraží Atocha - nová hala Madrid - Nádraží Atocha

Nádraží Atocha Station – 1851 – architekti Alberto del Palacio a Gustave Eiffel. Nádraží vyhořelo a obnoveno v roce 1892.

Rekonstrukce staré nádražní budovy a vybudování napojení se stanici metra a novou nádražní halu – 1992 – architekt Rafael Moneo.

Další fotografie v galerii

Na nádraží Atocha dojedete modrou linkou metra – stanice Atocha Rente.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.