Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Závodní speciál odjel na Rallye Dakar 2014


Minulý týden se na tatrováckém zkušebním okruhu rozloučil závodní speciál TATRA 815 BUGGYRA se svými příznivci a vyrazil na cestu ke startu náročného závodu. Pilot speciálu Martin Kolomý, Buggyra team v čele s dalším závodníkem Davidem Vršeckým a zástupci společnosti TATRA TRUCKS oficiálně „vypravili“ Fat Boye, jak závodní speciál Buggyra pojmenovala, již na 35. ročník dakarské rallye. Tato tradiční maratónská soutěž startuje již 5. ledna 2014 v argentinském městě Rosario a skončí zhruba po 8 000 km 18. ledna 2014 ve Valparaisu v Chile.

Nová závodní tatrovka prošla vývojem, na kterém se společně podíleli tatrováčtí konstruktéři a Buggyra, zejména pak právě Martin Kolomý, který poskytl technickému řediteli kopřivnické automobilky Radomíru Smolkovi tu nejcennější a nejpřesnější zpětnou vazbu. Na základě jeho podnětů došlo ke zlepšení odpružení kabiny, brzd a řazení.

Co se konstrukce týče, závodní speciál TATRA 815 BUGGYRA vychází ze sériově vyráběných vozů, zejména pokud jde o konstrukci podvozku, nápravy a přídavný převod, který se jinak standardně montuje do vozidel značky TATRA PHOENIX. Motor Gyrtech dosahuje výkonu zhruba 950 koní, podvozek byl oproti standardu prodloužen. Převodovku dodala společnost ZF. Velkou novinkou je přední náprava vybavená kotoučovými brzdami, pro něž je dakarská rallye tím nejextrémnějším testem před zavedením do sériové výroby vozidel.

Slavný závod startuje 5. ledna v argentinském přístavu Rosario a ukončen bude v chilském přístavu  Valparaiso. Na náročné trase vymezené mezi těmito dvěma přístavy účastnicí v kategoriích motocyklů a quadů poprvé v historii zavítají i do Bolívie, kde se budou muset kromě zrádných horských pasáží vyrovnat i s nevyzpytatelnými klimatickými podmínkami.

Informace o průběhu závodu Rallye Dakar 2014 najdou zájemci na stránkách

http://bonverdakarproject.com/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,87188 s | počet dotazů: 177 | paměť: 20006 KB. | 17.05.2022 - 22:25:12