Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Zatěžovací zkoušky Hlávkova mostu omezí dopravu


Technická správa komunikací hlavního města Prahy oznamuje, že se o víkendu 16. a 17. března uskuteční další zatěžovací zkoušky Hlávkova mostu. Ty ověří stav a zatížitelnost jeho jednotlivých částí v rámci celkové diagnostiky a přípravy jeho opravy. Měření začne v sobotu v ranních hodinách a potrvá až do nedělní noci. Po dynamických zkouškách na konci ledna pokračují odborníci ve zjišťování celkového stavu soumostí Hlávkova mostu. O víkendu budou provedeny statické zatěžovací zkoušky novějších mostů SO201 a SO202 a mostu SO203 (V-011). Na mostě SO203 (V-011) navíc proběhne ještě dynamická zatěžovací zkouška.

Akci budou provázet nutná dopravní omezení. „Doprava bude vedena po starém mostě. Řidiči ve směru od centra budou přejíždět přes tramvajový pás do protisměru. Bude zde jeden a jeden jízdní pruh v každém směru. Uděláme vše pro to, abychom práce dokončili co nejdříve tak, aby řidiči v neděli v podvečer mohli opět jezdit v obvyklém režimu 2+2. Vše ovšem záleží na průběhu prací i na počasí,“ popisuje dopravní opatření Barbora Lišková z TSK.

„Na jeden víkend je to program velice nabitý, ale chtěli jsme minimalizovat dopravní omezení, a proto jsme se rozhodli jednotlivé zkoušky sloučit do pouhých dvou dní,“ říká Petr Smolka, generální ředitel TSK.

Automobilová doprava

Jižní strana mostu (jízdní pás ve směru z centra do Holešovic) bude po celý víkend uzavřena a doprava bude převedena do protisměru na severní stranu mostu, a to obousměrně, tedy v režimu 1+1. Dopravní opatření je navrženo tak, že nebylo nutné uzavřít žádný ze sjezdů nebo nájezdů na most.

Městská hromadná doprava

V souvislosti se zatěžovacími zkouškami dojde k výluce tramvajového provozu na Hlávkově mostu. Ta se dotkne tramvajové linky číslo 14, která bude mezi Vltavskou a Masarykovým nádraží odkloněna po dobu zkoušek přes Strossmayerovo náměstí, Dlouhou třídu a Náměstí Republiky.

Zdroj: TSK Praha

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,15597 s | počet dotazů: 199 | paměť: 32290 KB. | 07.06.2023 - 12:05:27