Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Zámecký most na Červené Lhotě


0 0 hlasů
Hodnocení článku

Zámek Červená Lhota patří k nejhezčím a nejromantičtějším stavbám v České republice. K původně gotické vodní tvrzi vede kamenný most. FOTO v článku.Most je 28 metrů dlouhý a 3,8 metrů široký. Pod dvěma půlkruhovými oblouky mohou projíždět i lodičky s návštěvníky. Před vjezdem do objektu zámku jsou dvě plošiny. Z jedné vede schodiště na okrasnou zámeckou zahrádku.

Červená Lhota Červená Lhota

Červená Lhota Červená Lhota

První kamenný most o třech obloucích byl postaven již v roce 1630 na popud tehdejšího majitele Antonia Brucia. Stávající mostní konstrukce je výsledkem přestavby architekta Šonského v roce 1913. V té době byl již most dvojobloukový – poslední pole u zámku bylo vestaveno do zahrádky a upravena do podoby besídky patrně v 19. století. V roce 1913 byl střední pilíř mostu demolován a nahradila ho železobetonová konstrukce dodatečně obložená kamenem. Poslední rekonstrukce mostu proběhla v roce 1983. 

V turistické sezóně se před mostem kupí velké množství kol. Zámek je totiž výborným turistickým cíle. Pro autoturisty je připraveno několik parkovacích ploch, které při pěkném počasí bývají plné! Parkovné přijde na 40,- Kč na den.

Otevírací doba zámku Červená Lhota:

Duben a říjen : sobota, neděle a svátky od 9.30 do 16.00 hod.

Května a září : mimo pondělí od 9.30 do 16.00 hod.

Červen až srpen : mimo pondělí od 9.30 do 17.00 hod.

Dopravní spojení po silnici směrem od Prahy – po silnici I/3(E55), odbočit v Plané nad Lužnicí směrem na Košice, Lžín a Dírnou. Nově opravená silnice doveze návštěvníky až k parkovištím, které lemují příjezdovou silnici a největší parkoviště je u odbočky k zámku. Při průjezdu Dírnou si možná povšimnete nenápadného zámku, který v současné době nabízí ubytování v zámeckém hotelu.  Od roku 1602 byl po dvě desetiletí vlastníkem Červené Lhoty i pan Vilém Rút z Dírné.

Další informace o zámku Červená Lhota.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,45243 s | počet dotazů: 209 | paměť: 106258 KB. | 02.12.2022 - 17:26:39