Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování

Zajištění MHD a změny v dopravě v souvislosti se soutěží Barum Czech Rally

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice se rozhodla zveřejnit změny, ke kterým dojde v provozu MHD v souvislosti s pořádáním motoristické soutěže Barum Czech Rally. Během městské rychlostní zkoušky v pátek 30. srpna ve večerních hodinách bude uzavřena Gahurova ulice v centru Zlína. V čase přibližně od 17.45 do 23.30 hodin zajistí Dopravní společnost Zlín – Otrokovice náhradní autobusovou dopravu mezi centrem města, sídlištěm Jižní Svahy, Pasekami a Mladcovou objížďkou přes městskou část Prštné.

Po dobu uzavírky Gahurovy ulice bude trolejbusová linka 6 z Otrokovic končit ve Zlíně na zastávce Školní a začínat na zastávce Náměstí Míru. Linky 8 a 9 nepojedou na Jižní Svahy, ale na točnu Sportovní hala. Ze zastávky Náměstí Míru přes Náměstí Práce budou jezdit na Jižní Svahy autobusy mimořádných linek 8X a 9X (každá z nich v intervalu 20 minut). Pojedou bez zastavování přes Prštné kolem hypermarketu Interspar a po ulici Nábřeží. Na původní trasu linek 6, 8, 9 se napojí na začátku ulice K Pasekám.

V opačném směru jízdy ze sídliště budou autobusy 8X a 9X v centru Zlína zastavovat na zastávkách Náměstí Práce, Školní a jejich jízda skončí na zastávce Náměstí Míru.Autobusy linek 32 a 33 pojedou oklikou přes Prštné a budou za touto objížďkou o několik minut zpožděny.

Dopravní společnost je také připravena nasadit po skončení rychlostní zkoušky několik posilových autobusů a trolejbusů, aby se diváci dostali ze Zlína hromadnou dopravou bez dlouhého čekání zejména ve směru do Otrokovic nebo ve směru na Jižní Svahy.

V neděli 1. září v souvislosti s pořádáním rychlostní zkoušky Maják bude v čase od 6.30 do asi 15.30 hodin uzavřena ulice K Majáku (přesný čas je závislý na ukončení rychlostní zkoušky a zprůjezdnění komunikace). Autobusy linky 31 budou vynechávat zastávky Maják-točna a Ke Křibům a pojedou od okružní křižovatky přímo na zastávku Krematorium. Stejně tak i v opačném směru jízdy. Autobusy MHD linky 31 budou mít na transparentu upozornění: MIMO MAJÁK.

Na objednávku pořadatelů rallye zajistí Dopravní společnost Zlín – Otrokovice v neděli 1. září zvláštní autobusovou kyvadlovou dopravu ze zastávky Náměstí Práce na zastávku U Majáku. Autobusy se otočí na okružní křižovatce a pojedou od zastávky U Majáku zpátky na zastávku Náměstí Práce. Tyto autobusy budou jezdit podle zvláštního jízdního řádu přibližně dvakrát za hodinu. První spoj pojede ze zastávky Náměstí Práce v 6.41 hodin, poslední v 14.44 hodin. Pro cestující je tato kyvadlová doprava bezplatná, náklady hradí pořadatel ralye.

Ve všech spojích MHD i v čase Barum Czech Rally budou v platnosti běžné přepravní a tarifní podmínky. Místním divákům i návštěvníkům Zlína, pokud nejsou držiteli časové jízdenky, doporučuje dopravní společnost zakoupit si na dobu celé motoristické soutěže sedmidenní síťovou jízdenku za 180 korun. Tato jízdenka je přenosná, platí 168 hodin od označení ve vozidle při prvním použití. Někomu se může vyplatit rovněž jednodenní přenosná síťová jízdenka za 70 korun. Děti mladší 15 let dostanou tyto jízdenky za poloviční cenu. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice chce také apelovat na řidiče ostatních vozidel, aby v souvislosti s dojezdem na místa rychlostních zkoušek ralye neporušovali dopravní předpisy a neparkovali tam, kde to není dovoleno.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,41877 s | počet dotazů: 151 | paměť: 19142 KB. | 16.01.2022 - 11:23:21