Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Zajištění dopravy během Brněnské muzejní noci 2016


Sobotní večer 21. května 2016 je věnován tradiční Brněnské muzejní noci. V 18 hodin otevřou svoje brány všechna muzea v Brně a okolí pro netradiční noční návštěvu. K místům vzdálenějším centru města zajistí Dopravní podnik města Brna kyvadlovou dopravu mimořádnými autobusovými linkami s výchozí zastávkou Česká (nástupiště v blízkosti křižovatky Joštova × Moravské náměstí a na Brandlově ul.). Cestující budou na všech  autobusových linkách přepraveni zdarma, ale je potřeba si vyzvednout místenky!

Linky budou vedeny po následujících trasách, budou v provozu od 18:00 hodin a jejich provoz bude ukončen v rozmezí 23:00 – 0:30 hod.:

Linka A: Česká – Klusáčkova – Skácelova – Technické muzeum

Linka B: Česká – Žlutý kopec (Mahenův památník) – Česká – Bratislavská (Muzeum romské kultury) – Körnerova (Muzeum loutek) – Česká

Linka C*: Česká – Mohyla Míru

Linka D: Česká – Úzká (Fait Gallery) – Komárov – Chrlické náměstí – Rajhrad (Památník písemnictví na Moravě)

Linka E: Česká – Hrad Špilberk (Muzeum města Brna)

Linka F: Česká – Mendlovo náměstí (Mendelovo muzeum) – VIDA! – Anthropos (Moravské zemské muzeum)

Linka G: Česká – Úzká (Fait Gallery) – Hladíkova (Industra) – Zetor Gallery

Linka H*: Česká – Předklášteří (Podhorácké muzeum)

*Pro nástup do vozidel linek C a H na České bude s ohledem na omezenou kapacitu příslušných muzeí vyžadováno předložení bezplatné jízdenky – místenky, je možné vyzvednout od středy 18. května v Informační kanceláři DPMB, a.s. Novobranská ul. 18 (část místenek bude vydávána ve středu, část ve čtvrtek a část v pátek). Jízdenka – místenka slouží k rezervaci jízdy pro 1 osobu (příp. s jedním dítětem do 6 let) na uvedený odjezd spoje z České. Jízdenka – místenka nezakládá nárok na místo k sezení. Linky C a H nemohou být operativně posilovány!

Na linku A budou nasazeny také historické autobusy Technického muzea; na všech linkách budou vybrané odjezdy zajišťovat nízkopodlažní autobusy.

Od 17:45 hod. do ukončení provozu je nástupní zastávka linky 32 Česká směr Královo Pole, Srbská přeložena k zastávce linek 34 a 36 na pravém nástupišti.

V nočních hodinách budou v souvislosti s konáním Brněnské muzejní noci podle aktuální situace posíleny exponované směry některých nočních autobusových linek od spojení u hlavního nádraží.

Bližší informace k akci naleznete na www.brnenskamuzejninoc.cz

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,02226 s | počet dotazů: 194 | paměť: 31734 KB. | 06.07.2022 - 12:36:45