Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Zahájení provozu vinařské linky TURISTBUS

 

Valtické vinné trhy letos slaví 50. ročník a při této příležitosti zahajuje provoz  mezinárodní turistické víkendové vinařské linky TURISTBUS, která spojuje Podivín (naváznost na rychlíky R13 od Brna) s Lednicí, Valticemi a pokračuje dále do rakouského Poysdorfu, odkud se vrací zpět na Moravu do Mikulova a k Aqualandu Moravia

K Valtickým vinným trhům se vztahuje ještě jedno upozornění – vzhledem k probíhající výluce na trati Břeclav – Mikulov nejezdí do Valtic vlaky, ale autobusy náhradní dopravy. Jejich zastávka je v centru Valtic na autobusovém nádraží. Nechoďte tedy na vlakovou zastávku! Poslední spojení z Valtic do Břeclavi, Brna a většiny dalších obcí na trase je v sobotu až ve 22:10 z Valtic (bus náhradní dopravy za vlak), v Břeclavi pak je zajištěn přestup na vlak S3 do Vranovic a odtud dále do Brna s příjezdem k půlnočnímu spojení. Více informací o novinkách v dopravě Jihomoravského kraje najdou zájemci  na: Infomail IDS JMK 15/2017.

Valtické vinné trhy jsou každoroční výstavou a přehlídkou vín, která se koná vždy počátkem května ve valtické zámecké jízdárně. Na tuto vinařskou slavnost každoročně přijíždí více než 4 000 návštěvníků, kteří mohou ochutnat vzorky nejkvalitnějších vín z celé České republiky a také ze zahraničí.

Valtické vinné trhy se uskuteční 12. a 13.5.2017

Více o programu http://www.vinnetrhy.cz

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,50663 s | počet dotazů: 181 | paměť: 50316 KB. | 27.09.2021 - 15:00:56
X