Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Začínají se realizovat protihluková opatření v oblasti Spořilova


V sobotu 29. března se začínají stavět první části mobilní protihlukové stěny v ulici Spořilovská na Praze 4. Stavba je součástí plánovaných protihlukových opatření, která představil ředitel Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK) Ladislav Pivec na nedávném jednání věnovaném kvalitě ovzduší a hluku v oblasti Spořilova, které se konalo 28. února 2014 v prostorách Nové radnice hl. města Prahy, pod vedením náměstka primátora Jiřího Nouzy.

„Tato stavba není zdaleka poslední protihlukové opatření v oblasti Spořilova. TSK se snaží postupně realizovat nejen stavby mobilních protihlukových stěn, ale i výměny povrchů komunikací za nízkohlučný asfalt,“ uvedl Ladislav Pivec, ředitel TSK   „Protihluková opatření v oblasti Spořilova nejsou absolutní záchranou pro tuto lokalitu. Bez dostavby Pražského okruhu úseku Běchovice – D1 č. 511 bohužel řešíme jen dílčí problémy,“ dodal náměstek primátora Jiří Nouza.

Mobilní protihluková stěna bude situována na ul. Spořilovská, severně od křižovatky s ul. Severní I. a osazena bude v odstavném pruhu. Délka realizovaného řešení protihlukové stěny je zhruba 100 m a výška se bude pohybovat v rozmezí 4,3 – 7,0 m. Celá stěna se skládá ze základu, sloupů a vlastního protihlukového panelu. Tento úsek je první etapou, další etapy se budou realizovat po přípravě území a výběru zhotovitele. Vlastní instalace proběhne během dvou víkendů, kdy dojde k úplné uzavírce západního pásu ul. Spořilovská v úseku od křižovatky s ul. Severní I. po křižovatku Türkova. Instalace základů protihlukové stěny začne v sobotu  29.03.2014 od 07.00 hod. a bude hotova do 16 hodin neděle 30.03.2014. Dále je v plánu technologická pauza, z důvodu zrání betonové zálivky sloupů. Sloupy budou držet prefabrikované betonové protihlukové panely. Technologická pauza je nutná k vyzrání betonu okolo sloupů, aby byla zajištěna pevnost před montáží panelů. Dne 19.04.2014 od 10.00 hod. dojde k samotné instalaci protihlukových panelů a provedení změny dopravního značení. Vše by mělo být kompletně hotové do 14. hodiny dne 21.04.2014.

 

Celou stavbu jsme záměrně naplánovali na víkendy, kdy je v oblasti Spořilova menší dopravní zátěž a komplikace s jednosměrnou uzávěrou ulice Spořilovská nebudou tak zásadní pro plynulost dopravy jako v pracovních dnech,“ dodal Pivec

 

Zdroj.TSK

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,83669 s | počet dotazů: 196 | paměť: 31937 KB. | 07.06.2023 - 10:14:55