Začíná období užívání zimních pneumatik


Se značkou Zimní výbava se řidiči setkají také na Rožnovsku ve Zlínském kraji. Dopravní značka ukládá řidičům povinnost mít na svém vozidle v období listopadu do konce března zimní pneumatiky bez ohledu na počasí. Jen se zimními pneumatikami mohou vjet řidiči například na silnici III/05726 vedoucí z Rožnova pod Radhoštěm do Valašské Bystřice nebo na ni navazující komunikaci III/48610 Vidče – Valašská Bystřice. Právě na těchto dvou silničních úsecích je umístěna značka Zimní výbava.

„Zákon o provozu na pozemních komunikacích nařizuje řidičům použití zimních pneumatik v období od 1. listopadu do 31. března, když je na silnici souvislá vrstva sněhu, led či námraza, nebo se vzhledem k počasí může sníh a led na cestě objevit. Na uvedených dvou komunikacích ale příkazová dopravní značka Zimní výbava nařizuje užití zimních pneumatik s odpovídající hloubkou dezénu bez ohledu na aktuální povětrnostní situaci či stav vozovky,“ upozornil ředitel Městské policie Rožnov pod Radhoštěm Aleš Pilař.

Na některých horských úsecích silnic na Rožnovsku se mohou řidiči setkat také s dopravní značkou C5a Sněhové řetězy. „Ta přikazuje řidiči motorového vozidla o třech a více kolech pokračovat v jízdě až po nasazení sněhových řetězů na nejméně dvě hnací kola. Tato značka je zpravidla doprovázena dodatkovou tabulkou Při souvislé sněhové vrstvě. Tyto dopravní značky jsou v našem mikroregionu instalovány na silnicích II/481 Velké Karlovice – Hutisko-Solanec, III/4837 Prostřední Bečva – Pustevny a III/4868 Vidče – Rožnov pod Radhoštěm a také na silnici I/58 Rožnov pod Radhoštěm – Pindula. Dodatková cedule sněhové řetězy (spolu s dopravní značkou Jiné nebezpečí) je umístěna také na komunikaci spojující Koryčanské Paseky a Dolní Paseky,“ doplnil Aleš Pilař.

Související článek o dopravní značce C5a Sněhové řetězy  https://www.izdoprava.cz/sluzba-motoristum/2008/nove-dopravni-znacky-prikazujici-zimni-pneumatiky-se-objevuji-na-nasich-silnicich/

Zdroj: ZK

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,81158 s | počet dotazů: 196 | paměť: 32980 KB. | 30.09.2023 - 22:41:50