Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Začala stavba obchvatu Karviné

Slavnostním poklepáním na základní kámen byla ve středu 10.06.2020 v Karviné zahájena stavba jihozápadního obchvatu města pro dopravu mezi Českým Těšínem, Bohumínem a Ostravou. Stavba tříkilometrového úseku je rozdělena do několika na sebe navazujících fází, kdy poslední z nich by měla dokončena do konce roku 2022.

Specifikem obchvatu je nutný návoz zhruba 500 tisíc kubíků zeminy, protože stavba povede po  vysokých násypech. V tom je stavba specifická. Zhruba ve třetině trasy nové silnice vyrostou násypy vysoké přes 10 metrů, nový železobetonový most přes řeku Olši, podchod pro pěší a kilometrová protihluková stěna. Společnost Skanska  převzala staveniště počátkem května. Stavební práce budou probíhat současně v celém téměř tříkilometrovém úseku. Při budování komunikace se použije přírodní materiál produkovaný při těžbě uhlí. Zhotovitel počítá s pravidelným monitoringem sedání budovaných násypů a chování celého území. Počítá také s vypracováním 3D modelů celé stavby. Výstavba nové komunikace bude náročná i proto, že zčásti povede poddolovaným územím.

„Tato stavba je jedním z prvních pilotních projektů, který bude kompletně probíhat v BIM (Building Information Modeling) ve spolupráci s investorem. Na začátku stavby bude 3D model, na konci a také v průběhu stavby zajistíme pravidelné monitorování toho, co se na stavbě děje a také plnou digitalizaci dokumentace stavby,“ řekl statutární ředitel společnosti Skanska Michal Jurka.

Úplná uzavírka řidiče nečeká, doprava se pouze omezí. Omezení v dopravě se v několika nejbližších měsících neplánují, pouze u vjezdů na staveniště bude z důvodu bezpečnosti omezena rychlost.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,18983 s | počet dotazů: 182 | paměť: 51417 KB. | 30.11.2021 - 09:22:01
X