Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Za nepostavené parkoviště musí firma městu zaplatit

Do konce roku 2006 měla být vedle Aldisu v Hradci Králové vybudována parkovací plocha pro 172 automobilů. Stavba se neuskutečnila a město žádá od stavební firmy několikamilionové penále. 

Společnost Betonstav se v květnu 2005 zavázala, že pro návštěvníky Aldisu a pro klienty firem v okolí postaví parkoviště a polyfunkční objekt s obchody a kancelářemi. Stavba parkoviště ani budovy ani nezačala a od července 2006 vznikla Betonstavu povinnost zaplatit městu 26 tisíc za každý den prodlení. Během několika let se penále vyšplhalo na několikamilionové penále! Celou kauzou se zabýval Okresní soud v Teplicích a následně i Krajský soud v Ústí nad Labem. Krajský soud potvrdil rozhodnutí Okresního soudu o platbě penále. Betonstav musí penále zaplatit a ještě se může odvolat k nejvyššímu soudu.

Město Hradec Králové i nadále plánuje pozemky kolem Aldisu přiléhající k II. městskému okruhu zastavět. Rozšíření parkovací plochy u Aldisu je nezbytné. Při konání velkých akcí, jako je konference ISSS, převyšuje počet návštěvníků výrazně počet stávajících parkovacích míst.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,25919 s | počet dotazů: 166 | paměť: 50029 KB. | 05.12.2021 - 11:15:41
X