Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Domacírady

Za cestu veřejnou dopravou v Karlovarském kraji je možné platit kartou

Cestující na Chebsku a Sokolovsku mohou od 29. Února 2016 zaplatit za jízdu hromadnou dopravou bezkontaktní platební kartou. Tuto možnost pro ně zavedl autobusový dopravce Autobusy Karlovy Vary ve spolupráci s ČSOB. Platit bankovní kartou lze na vybraných linkách, a to jak za plné, tak poloviční jízdné. Celkem je terminály vybaveno 35 autobusů. Každé vozidlo bude na dveřích označeno logem s informací o možnosti platby bezkontaktní bankovní kartou. Platba za jízdenku bezkontaktní kartou doplní stávající platbu hotově nebo pomocí předplacené čipové karty AKV.

Cestující, kteří mají bezkontaktní bankovní kartu a nevlastní čipovou kartu dopravce, už nebudou muset mít připravené drobné – v Chebu 12 a v Sokolově 14 korun. Pro zakoupení jízdenky jen přiloží kartu k terminálu. Bezkontaktní platby mohou cestující využít na všech linkách městské a příměstské dopravy, kterou na Chebsku a Sokolovsku provozuje společnost Autobusy Karlovy Vary.

Společnost Autobusy Karlovy Vary dává cestujícím tuto možnost platit ve veřejné dopravě jako první v Karlovarském kraji.

Bezkontaktní placení se stále rozšiřuje do různých oblastí služeb. Dopravní služby nejsou žádnou výjimkou. Platba jízdného prostřednictvím bezkontaktní karty už funguje v řadě krajských měst i na vybraných meziměstských linkách. Technologické řešení z dílny ČSOB je připraveno na všechny způsoby odbavení, a to jak pro jednotlivé jízdné, tak pro časové kupony.


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,26871 s | počet dotazů: 179 | paměť: 53203 KB. | 24.10.2021 - 14:22:41
X