Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Vyšehradský tunel bude o prázdninách uzavřen


AKTUALIZOVANÉ INFORMACE – 2.11.2008

Oprava nejstaršího tunelu v Praze patří mezi stavby, které zkomplikují dopravu v Praze o letních měsících. Vyšehradský tunel propojující Rašínovo nábřeží s Podolím bude v termínu 16.7. – 23.8.2008 z důvodů rekonstrukce tramvajové trati a výstavbě cyklostezky uzavřen pro veškerou dopravu.  Aktualizováno 04.08.2008 – uzavírka tunelu odložena !!!Foto v článku.

Výstavba tunelu byla zahájena v roce 1903 podle projektu architektů F.Velicha a V.Dvořáka. Stavbu dokončenoou v roce 1905 řídil Ing. J. Kindl. Již v roce 1910 začaly jezdit tunelem i tramvaje. Základní technická data tunelu:   délka 34 metrů, šířka 9 metrů a výška 5 metrů. V původním projektu se počítalo i s lávkou pro pěší kolem skály ale k realizaci nedošlo a to je škoda. I dnes by se taková lávka pro pěší a cyklisty určitě užila. Současný provoz v úzkém tunelu je skutečně pestrý. Tramvaje jedoucí proti sobě zaplní zcela průjezdní část a veškerá automobilová doprava se musí přizpůsobit. Cyklisté se tísní s chodci na úzkém chodníčku nebo volí riskantní jízdu po travajovém tělesu. Dopravní situace jsou zachyceny na fotografiích. Pohled od Podolí:

Vyšehradský tunel - jižní portál Vyšehradský tunel - jižní portál

Na pohledu od centra Prahy je vidět po straně portálu stavba malé hradní věžičky, která původně sloužila jako veřejné WC. V současnosti není v provozu.

Vyšehradský tunel - pohled od severu Vyšehradský tunel - pohled od severu

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,01429 s | počet dotazů: 202 | paměť: 31608 KB. | 04.07.2022 - 23:50:41