Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Vydejte se na komentované výlety do podzimně zbarvených Brd


Na říjen připravila Destinační agentura Brdy spolu s cykloportálem plzenskonakole.cz dva pěší výlety s průvodcem po CHKO Brdy. Jednodenní komentované výlety začínají a končí v Teslínech, v nejvyšším bodě mezi Příbramí a Plzní, kam se mohou dostat zájemci autobusem.  Od průvodce se pak doví jak o historii, tak o přírodních zajímavostech na trase. Zájemci ze vzdálenějších míst si mohou domluvit vlastní termín výletu. Počet účastníků brdských výletů je omezen, proto doporučujeme všem se na výlety registrovat předem na telefonním čísle 725 443 243, a to od pondělí do neděle v době od 9 do 17 hodin.  Zaváděcí cena letos činí pro dospělého 110 Kč, pro dítě pak 90 Kč. Výlety do Brd s průvodcem připravuje Destinační agentura Brdy, která je organizační složkou Ekologického centra Orlov o.p.s. v Příbrami, ve spolupráci s regionálním informačním portálem pro cyklisty plzenskonakole.cz. O této, ale i o dalších akcích se zájemci mohou informovat na stránkách www.regionbrdy.cz, www.dumnatura.cz  a www.plzenskonakole.cz (hlavně průvodcované prohlídky Brd na kole) a na facebooku těchto portálů. Termíny pěších výletů s průvodcem do Brd a po Plzeňsku v říjnu

So 13/10/2018 – Podzimní Brdy u teslínského kláštera a padrťských rybníků – pěšky z Teslín (průvodce Karel Hutr)

Sraz je v 9.00h na autobusové zastávce v Teslínech (v mapě) Start v 9.15h. Délka trasy je cca 10km, cca 5h vč. zastávek (=předpokládaný návrat do Teslín cca ve 14.00h, aby ti, kteří se budou chtít vrátit autobusem do Plzně, stihli autobus s odj. 14.47h z Teslín).  Upozornění pro rodiny s dětmi. Trasa je  vhodná pro zdatnější děti zvyklé na turistické výšlapy. Speciální doplňkovou výbavou může být dalekohled. Trasa vede v okolí kóty Břízkovec, kde byla v roce 2008 plánována výstavba radaru americké protiraketové obrany. Poté povede k místu, kde stával teslínský klášter. Dále k odpočívadlu u Hořejšího padrťského rybníku a po hrázi k lesnímu celku Studánky. Břehy a hráz rybníka lemují krásné stromy a lesní porosty, které tvoří na podzim spolu s rákosím krásnou scenérii.

Ne 21/10/2018  – Podzimními Brdy ke hradu Dršťka – pěšky z Teslín do Mirošova (průvodce Jiří Holomel)

Sraz je v 8.50 na autobusové zastávce v Teslínech (v mapě) Start v 9.00h. Závěr vycházky je kolem 15.00 h na zastávku Mirošov-město. Délka trasy je cca 18 km, cca 6 h vč. zastávek (=předpokládaný návrat do Mirošova do 15.00h, aby ti, kteří se budou chtít vrátit vlakem do Plzně či Prahy, stihli vlaky) Doporučení pro rodiny s dětmi. Výlet je vhodný pouze pro starší děti, zvyklé chodit

Trasa vede přes jednu z nejkrásnějších oblastí Brd oblast zaniklých obcí Padrť a Kolvín s krásnými pohledy do krajiny. Vede kolem zbytků teslínského kláštera, Padrťských rybníků a bývalé střelnice Padrť, skály Marie Terezie, bývalé střelnice Kolvín, zbytků hradu Dršťka a  zámku Mirošov (pouze zvenku).

Všeobecné informace a pokyny:

  • S sebou: vhodné oblečení a obuv, pláštěnku či větrovku, dostatek vody a svačinu, protože v oblasti CHKO Brdy nejsou kromě studánek místa, kde se lze občerstvit, ale ani schovat před deštěm. Cyklisté by navíc měli mít základní sadu na opravu kola. Na geovýlet pak ještě pevnou obuv, paleontologické kladívko (nebo zednické kladivo, případně obyčejné), jednu pracovní rukavici – praváci levou, leváci pravou, staré noviny na zabalení nalezených fosílií, příp. malý ruční sekáč (majzlík), příp. ochranné brýle.
  • Všechny trasy pro pěší i cyklisty začínají v místě, které je v dosahu veřejné dopravy a v jehož blízkosti lze zaparkovat auto.
  • Počet účastníků je omezen, proto doporučujeme všem na výlety do Brd se registrovat předem na telefonním čísle 725 443 243, a to od pondělí do neděle v době od 9 do 17 hodin. Zaváděcí cena výletů do Brd letos činí pro dospělého 110 Kč, pro dítě pak 90 Kč. U cykloprohlídek je cena pro dospělého 50 Kč, dítě 20 Kč, rodina (max. 4 os.) 100 Kč, registrace předem není potřeba.
  • Pro účastníky jsou připraveny tištěné tipy na další pěší i cyklistické výlety.
  • Výlety do Brd připravuje Destinační agentura Brdy, která je organizační složkou Ekologického centra Orlov o.p.s. v Příbrami, ve spolupráci s regionálním informačním portálem pro cyklisty www.plzenskonakole.cz
  • Cykloprohlídky (v říjnu již neprobíhají) organizuje Informační centrum města Plzně ve spolupráci s regionálním informačním portálem pro cyklisty www.plzenskonakole.cz
  • V případě deště v době startu se akce nekoná
  • Více informací o těchto akcích se zájemci mohou dovědět na stránkách www.regionbrdy.cz, a www.plzenskonakole.cz (hlavně průvodcované prohlídky Brd na kole) a na facebooku těchto portálů.

Zdroj +foto : Radka Žáková

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,05262 s | počet dotazů: 213 | paměť: 28081 KB. | 07.08.2022 - 23:19:26