Partnerské stránky: Simpsonovi.Blog | Rick a Morty | Rozčarování | Futurama

Vozidlo bez řidiče zvládlo jízdu na frekventovaném okruhu kolem Paříže


Autonomní vozidlo Cruise4U společnosti Valeo dokončilo jako první na světě čtyřiadvacetihodinovou jízdu na pařížském okruhu. Autonomní vozidlo je auto, které ke svému provozu nepotřebuje řidiče a orientuje se zcela za pomoci počítačových systémů, které detekují okolí vozidla a určují jeho trasu. Automobil zaznamenal celkovou ujetou vzdálenost 766 km, což je jako kdybychom objeli Paříž dokola více než dvacetkrát. Téměř 99 % této vzdálenosti a času vůz absolvoval v autonomním režimu.

Pětatřicetikilometrový pařížský okruh je charakteristický velkým počtem zvláštností, které činí řízení velmi náročným: skútry a motocykly jezdící mezi pruhy, dopravní zácpy, práce na silnici, vybledlé značení, přednosti zprava a krátké nájezdy a sjezdy. Prototyp společnosti Valeo byl schopný zpracovávat a předvídat tyto situace po celých 24 hodin, ve dne v noci, čímž dokázal svou unikátní technologickou vybavenost.

Tato průlomová inovace v mobilitě je výsledkem unikátní kombinace kamer, radarů a laserové skenovací technologie rozmístěných po obvodu celého vozidla tvořící jakousi „kuklu“ schopnou detekovat všechny překážky ve vzdálenostech od pouhých 10 centimetrů do 200 metrů i více; a sofistikovaný software, který umožňuje zpracovávat data v reálném čase k dosažení efektivní analýzy okolí vozidla a na základě toho přizpůsobit své chování.

Způsob, kterým to funguje, je velmi jednoduchý: pokud to situace dovolí a v okamžiku, kdy řidič zvolí automatizovaný režim řízení navržený a vyvinutý společností Valeo, systém převezme řízení, ovládání volantu, zrychlování a brzdění v reálných jízdních situacích.

24 hodin strávených na pařížském okruhu následuje po přibližně 21 000 km najetých ve Spojených státech amerických v létě 2016 a po 4000 km absolvovaných kolem Francie v roce 2015. Valeo Cruise4U má nyní na tachometru 125 000 km, z čehož 97 % bylo najeto v autonomním režimu, a to z Valea dělá jednou z nejpokrokovějších společností z hlediska automobilového vývoje.

 

Zdroj: Valeo Group


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 0,82687 s | počet dotazů: 220 | paměť: 30633 KB. | 28.11.2022 - 03:16:47