Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nymburský přívoz přes Labe má nová stanoviště
Z důvodu výstavby lávky přes Labe se od pondělí 21. září 2020 přívoz přesouvá na nová nástupní stanoviště. Pravobřežní molo se přesune zhruba pod budovu soudu do blízkosti Parku Ing. Emila Zimmlera. Na zálabské straně povede k molu z parku Ostrov nová přístupová cesta, kterou vybudovaly Technické služby. Mola budou zřetelně označena. Z důvodu přesunu je v neděli 20. září provoz na stávajícím stanovišti ukončen v 16 hodin. S omezením musí počítat také školáci, kteří míří do základní školy v ulici Tyršova. Doporučená cesta pro ně nově povede pod mostem a pak směrem do průchodu a přes terasu bytového domu Eliška. Na bezpečný pohyb dětí budou častěji dohlížet městští strážníci.

V úterý 29. 9. 2020 zahájí Povodí Labe avizované snižování hladiny řeky z důvodu opravy plavební komory v Kostomlátkách. Tento den budou průběžně upravována nová mola podle aktuální výše hladiny. Přívoz tak v tento den může fungovat v omezeném režimu. Loď Blanice by sníženou hladinu nezvládla, proto ji už v pondělí 28. září nahradí na deset týdnů loď Mojmír. Ten má menší ponor, kapacitu 10 lidí a převeze i kočárky, výjimečně také kola.

Zdroj:  Nymburk

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.