Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Z Orlíka do Českých Budějovic poplují lodě po Vltavě už koncem května!
Ilustrační foto

V sobotu 20. května 2017 se veřejnosti otevře poslední chybějící plavební komora na Vltavě ve Hněvkovicích a bude tak otevřena vodní cesta až do Českých Budějovic. Nových 33 km vodní cesty z Týna nad Vltavou do Českých Budějovic, se 4 zdymadly, 2 přístavy a 5 veřejnými přístavišti ve skutečnosti představuje 98 km nerušené plavby až od přehradní hráze Orlík.

Obnovením splavnosti až po Týn nad Vltavou se jihočeská Vltava plavebně napojí na nádrž Vodního díla Orlík a tím výrazně rozšíří turistický potenciál plavby o celou Orlickou nádrž na Vltavě a Otavě. Projekt Vltavská vodní cesta VD Hněvkovice – Týn nad Vltavou je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Operačního programu Doprava, oblast podpory 6.2 Rozvoj a modernizace vnitrozemských vodních cest sítě TEN-T a mimo TEN-T.

Zhotovitelem staveb Dolní rejda VD Hněvkovice, Plavební komora a modernizace jezu Hněvkovice a zajištění plavebních hloubek ve vzdutí jezu Kořensko je „Společnost Hněvkovice – Metrostav, Zakládání staveb“.

Foto: B.B.Melies

Zdroj: ŘVC ČR

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.