V Táboře se staví protipovodňové zábrany

Od 1. dubna do konce srpna letošního roku bude zcela uzavřena Lužnická ulice vedoucí po břehu řeky. Důvodem je výstavba protipovodňových opatření na řece Lužnici, kterou bude provádět Sdružení firem EUROVIA CS a SOLETANCHE Česká republika pro město Tábor.

V plánu je výstavba protipovodňových opatření a revitalizace nábřežní zóny pravého břehu řeky Lužnice. Stěžejní částí projektu je 1097 metrů dlouhá protipovodňová zeď, která bude začínat u hostince U Boučků a končit u hostince Na Brusírně. Součástí zdi budou piloty zhotovené speciálním strojem.

„Užití tohoto speciálního stroje neumožňuje, aby v Lužnické ulici po dobu prací mohla jezdit auta,“ sdělil Tomáš Zdvořáček, vedoucí sektoru, závod Ústí nad Labem, EUROVIA CS, a dodal: „ Jsme si plně vědomi, že stavební práce a dopravní omezení mohou v místě způsobit dílčí komplikace. Uděláme ale všechno pro to, abychom tato omezení zmírnili.

Pro řidiče je zajištěna objízdná trasa. Objížďka povede v případě vozidel do 2,5 tuny ulicí Na Parkánech. Pro vozidla vyšší hmotnosti povede objízdná trasa přes Sezimovo Ústí, Planou nad Lužnicí, Lom a Horky.

 


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,77618 s | počet dotazů: 197 | paměť: 50436 KB. | 26.02.2021 - 14:49:39