Vláda schválila návrh zajištění provozu systému elektronického mýta po roce 2016


Ministři zároveň dostali informaci o zadání zakázky současnému provozovateli na maximálně tři roky. Ministerstvo dopravy tak může dojednat s firmou Kapsch potřebnou součinnost, aby mohla vypsat technologicky neutrální otevřené výběrové řízení na nový mýtný systém.

„Jsem rád, že vláda přijala naše argumenty a podpořila jediné reálné řešení, abychom mohli od příštího pokračovat s výběrem mýta ve výši 10 miliard ročně. Na nový mýtný systém už chystáme soutěž, ale nejbližší období nelze kvůli špatné smlouvě z minulosti řešit jinak než se současným provozovatelem. Pokud nám smlouva  nedává kontrolu nad všemi částmi systému, nepohneme se zkrátka dál bez jednání s nynějším dodavatelem,“vysvětluje ministr dopravy Dan Ťok.

Výběr mýtného zajišťuje v České republice konsorcium společností v čele s firmou Kapsch. Kvůli smlouvám z roku 2006 a dodatkům o rok později se nepodařilo vypsat soutěž na jiný systém. „Dělali jsme všechno proto, abychom se dostali k otevřenému tendru, ale současná smlouva nepočítala nikdy se svým koncem a předáním jiné firmě,“ vysvětluje ministr dopravy s tím, že nyní může dojednat s firmou Kapsch lepší podmínky a hlavně napravit chyby z minulosti.

Ministerstvo dopravy zároveň se zajištěním výběru mýta po roce 2016 připravuje soutěž na nový mýtný systém. V současnosti vybírá mýtného manažera, který bude zakázku chystat. O tuto zakázku projevilo zájem pět firem. Vítěz bude mít za úkol kromě zpracování zadávacích podmínek soutěže také nastavit tarifní politiku, podle které se nastaví budoucí mýtné sazby. Zdroj: MD CR

Související článek o zavádění mýtného systému v ČR https://www.izdoprava.cz/telematika/2006/prace-na-budovani-elektonickeho-mytneho-systemu-pokracuji/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,01134 s | počet dotazů: 190 | paměť: 32980 KB. | 30.09.2023 - 21:17:50