Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ministerstvo obrany nakoupí nová vozidla a vojenský materiál
Ministerstvo obrany se společně s velením armády definovalo konkrétní vojenský materiál, který je nyní nejvíce potřebný, a který bude v nejbližším období pořizovat přednostně. Zároveň dojde k urychlení modernizace vybraných typů pozorovacích a průzkumných prostředků. Návrh potřebného vybavení Armády ČR projednala a schválila vláda na svém jednání v pondělí 19.10.2015. Celkem se jedná o soubor 11 veřejných zakázek českým firmám a státním podnikům zřízeným Ministerstvem obrany v předpokládané hodnotě 1,24 miliardy Kč. Zakázky budou hrazeny z plánovaných rozpočtových prostředků resortu obrany.

Jedná se o techniku, prostředky a materiál, který se v podmínkách Armády ČR dlouhodobě osvědčuje a který armáda bude moci začít okamžitě využívat. Pokud jde o vojenskou techniku, půjde Ministerstvo obrany cestou urychlené modernizace celkem pěti kusů stávajících pozorovacích a průzkumných systémů LOS a Sněžka a obměny zařízení rádiového průzkumu stanovišť elektronického boje. Zároveň předpokládáme nákup jednoho lehkého obrněného průzkumného vozidla Iveco a zvýšení počtů středních a těžkých nákladních vozidel Tatra, a to celkem o 56 vozidel.

V oblasti výzbroje urychlí Ministerstvo obrany probíhající přezbrojení armády novými českými útočnými puškami a pistolemi v ráži 9 mm tak, aby posílilo výcvik rekrutů a zároveň umožnilo příslušníkům Aktivních záloh přechod na nové moderní zbraně co nejdříve. Záměr předpokládá pořízení 2600 ks útočných pušek BREN a 5500 ks pistolí CZ PHANTOM s příslušenstvím.

V oblasti logistiky půjde především o doplnění zásoby multifunkčních stanů, rozvodných souprav a mobilních elektrocentrál. Zvýší se tak schopnosti armády zřizovat polní velitelská a další stanoviště, jídelny a dílny a zároveň se navýší i ubytovací kapacity. Konkrétně se bude jednat o nákup 33 kusů multifunkčních nafukovacích stanů, 5 kusů zdrojových rozvodových soustav a 14 kusů mobilních elektrocentrál. Tento materiál bude v případě potřeby možné efektivně využít pro případné humanitární a další úkoly, a to za každého počasí, včetně zimních podmínek.

Zdroj: MV CR

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.