Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Ve Vsetíně budou jezdit nové autobusy
Společnost ČSAD Vsetín chystá kompletní obnovu vozového parku pro obsluhu městské hromadné dopravy ve Vsetíně. Pomůže jí k tomu dotace ve výši 80 milionů korun z Integrovaného regionálního operačního programu. ČSAD Vsetín žádalo o dotaci na nákup nízkoemisních autobusů pro MHD již od roku 2016. Ale uspělo teprve letos. „Dotace pokryje 85 % pořizovacích nákladů, zbývající část zafinancujeme z vlastních zdrojů,“ uvedl ředitel ČSAD Vsetín Oldřich Holubář (na snímku) s tím, že vozový park se díky tomu rozroste o celkem 14 nových autobusů, což pokryje potřeby pro obsluhu MHD ve městě.

Nová vozidla budou vybavena vnitřním elektronickým vizuálním a akustickým systémem pro informování cestujících včetně nevidomých, kteří si pomocí speciálních ovladačů budou moci vyžádat ohlásit informace o lince ještě před nastoupením. Moderní odbavovací systém by měl přijímat i bankovní karty či QR kódy. Autobusy budou klimatizované a po celé své délce nízkopodlažní. ČSAD Vsetín se aktuálně připravuje na vyhlášení výběrového řízení na dodavatele. „Termín uvedení nových autobusů na linky MHD ovlivní průběh tendru a také dodací lhůty jeho vítěze. Výrobci mají aktuálně hodně zakázek a dodací lhůty se pohybují i za hranicí devíti měsíců. Zakázku každopádně musíme realizovat do 20 měsíců,“ řekl Holubář.

„Jsem rád, že po završení dlouhodobého úsilí nabídneme cestujícím přepravní komfort odpovídající moderní době. A to na všech linkách MHD. Je to jeden z dalších kroků, kterými chceme docílit, aby lidé při přepravě na území města preferovali hromadnou dopravu před osobní automobilovou,“ pochvaloval si starosta Jiří Růžička s tím, že město má s ČSAD Vsetín uzavřenu smlouvu na poskytování MHD až do roku 2029.

Zdroj: Vsetín

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.