Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Hradci Králové mají zájem modernizovat řízení dopravy
Na zasedání zastupitelů města byla v minulém týdnu schválena Zadávací dokumentace spolu s režimem veřejné zakázky na výběr dodavatele a provozovatele inteligentního dopravního systému (IDS). Na projekt za 305 milionů korun chce město využít evropskou dotaci, která by mohla být až 247 milionů korun.

V Hradci Králové bude IDS složený ze šesti základních modulů, z nichž čtyři tvoří páteřní prvky celého systému, dva jsou jakousi nadstavbou a nemusí být v provozu nebo se mohou doplnit o jiné další. Hlavní částí hradeckého IDS bude kompletní výměna zastaralé světelné dopravní signalizace na území města, tedy semaforů. Investice se bude týkat i samotných sloupů, na kterých jsou semafory umístěné a v některých případech jsou za hranicí své životnosti, přičemž na vybraných místech dojde i k jejich částečnému posunu v křižovatce podle požadavků dopravního inspektorátu PČR. Semafory a sledovaná místa budou prostřednictvím vysokokapacitní přenosové sítě propojena s dispečinkem a centrálním prvkem systému, který bude jakýmsi mozkem celého IDS, bude zpracovávat veškerá data v reálném čase, která pak budou sloužit pro operativní řešení vzniklých situací.

„Do letních prázdnin bychom mohli znát vítěznou firmu, která systém dodá a nainstaluje. Realizace se pak předpokládá v letech 2020 až 2022, v provozu by měl být systém od roku 2023,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic a rozvoje města. Celková hodnota zakázky by měla být zhruba 419 milionů korun. „Součástí zadávací dokumentace je zároveň i provozování systému po dobu šesti let, přičemž roční náklady na provoz IDS se odhadují na 19 milionů korun,“ dodává Bláha.

Zdroj: HK

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.