Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V ulicích Plzně budou jezdit nové trolejbusy
Škoda Electric získala rámcový kontrakt pro plzeňský dopravní podnik na 17 nových velkokapacitních trolejbusů. Prvních sedm kloubových nízkopodlažních vozidel za více než 110 milionů korun, která pojmou více než sto pasažérů, firma dodá na přelomu roku 2018 a 2019.

Jeden trolejbus pojme více než sto pasažérů a může jezdit i mimo trolejbusové vedení. Řidič v takovém případě přepne na bateriový pohon a může ujet i několik kilometrů. Pro velkou flexibilitu těchto vozidel a možnost obsluhovat s nimi i ty části města, kde není trolejové vedení, preferuje Plzeň v poslední době nákup pouze takto vybavených trolejbusů ve dvanáctimetrové či v kloubové verzi. Kloubové trolejbusy s alternativním pohonem 27 Tr určené pro Plzeň budou mít vedle komfortního vybavení také nejnovější design. Škoda  při jejich výrobě využije poslední, tedy čtvrtou generaci karosérie.

„Zájem o naše moderní trolejbusy s bateriemi v poslední době roste – dodali jsme je již do Španělska, Itálie, Maďarska nebo Švédska. Spojeni jsou s nimi ale také u nás v ČR. V Plzni se místní dopravce rozhodl zakoupit tato vozidla v dlouhé kloubové variantě, poté co se zde ve více než ročním provozu osvědčili naše kratší trolejbusy s bateriemi,“ říká člen představenstva Škody Electric Karel Majer.

Zdroj: Škoda Electric

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.