Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Záložní autobusy Integrovaného dopravního systému pomohou i hasičům
Záložní autobusy Integrovaného dopravního systému (IDS) už nebudou do budoucna vyjíždět jen proto, aby nahradily výpadek ve veřejné dopravě. K situacím, které vyžadují evakuaci obyvatel, je budou moci přivolat i hasiči. Ti také podle dohody Jihomoravského kraje, koordinátora IDS společnosti KORDIS JMK a Hasičského záchranného sboru nově využijí i informační panely na zastávkách nebo kontaktování cestujících přes aplikaci Poseidon.

V pracovní dny jich je po celé jižní Moravě připraveno dvacet autobusů i s řidiči. O sobotách, nedělích a ve svátky potom deset. A na vyzvání dispečera nejpozději do pěti minut startují motor a vyráží. Záložní autobusy budou pro hasiče představovat významnou pomoc zejména v situacích, kdy je nutné evakuovat například domov seniorů, nebo při hromadných nehodách.

Na informačních panelech na zastávkách Integrovaného dopravního systému se mohou nově kromě informací o odjezdech zobrazit také zprávy o mimořádných událostech a krizových situacích. „Na základě rozhodnutí krizového štábu dokážeme informovat občany prostřednictvím 156 elektronických tabulí po celém Jihomoravském kraji. Dalších 59 dá k dispozici Dopravní podnik města Brna. Možná si vzpomenete na situaci, kdy byla kohoutková voda v jihomoravské metropoli pitná jen po převaření. V takové chvíli dokážeme zprávu velmi rychle rozšířit mezi veřejnost,“ komentoval ředitel společnosti KORDIS JMK Jiří Horský.

O novince se přitom cestující nemusí dočíst jen na informačních tabulích. KORDIS je dokáže zpravit o krizi například i prostřednictvím takzvaných virtuálních panelů v aplikaci Poseidon nebo svých internetových stránek.

Zdroj:JMK

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.