Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V ostravských ulicích testují elektrobus Ekova Electron
Dopravní podnik Ostrava testuje zajímavý typ elektrobusu, výrobek vlastní dceřiné společnosti Ekova Electric a.s. s názvem Ekova Electron. Od úterý 7. února do 28. února bude pravidelně vypravován na autobusovou linku č. 38. Vzhledem k tomu, že na této lince jezdí i elektrobusy z vlastního vozového parku dopravního podniku, umožní testování Electronu vzájemné srovnání jejich provozních vlastností. Zapůjčené vozidlo je zajímavé především netradičním umístěním trakčních motorů v nábojích zadních kol.

V rámci plánované obnovy vozového parku bude v následujících letech pořízeno až 40 nových eklektrobusů, které se stanou součástí nedávno zveřejněné strategické vize provozovat v ostravské MHD do roku 2020 vozidla bez motorů spalujících naftu.

Technické parametry elektrobusu Ekova Electron

Zapůjčený Ekova Electron je 100% elektrický nízkopodlažní autobus s následujícími parametry:

Délka 11 980 mm, čířka 2 550 mm, výška 3 270 mm, celková hmotnost 18 000 kg.

Trakční akumulátory – LiOn, 265 kWh

Maximální celková obsaditelnost  90 osob

Motory v nápravě Ziehl Abegg (2 x 113 kW, synchronní motory s kapalinovým chlazením)

Společnost EKOVA ELECTRIC a.s. vznikla v lednu 2011 jako 100% dceřiná společnost Dopravního podniku Ostrava a.s. vyčleněním jeho části. Společnost tak přímo pokračuje v dlouholeté a úspěšné tradici, která začala v roce 1894 zahájením provozu v regionu Ostravy, jakožto klíčovém průmyslovém centru a výstavbou centrálních dílen v Ostravě-Martinově v roce 1969.

Zdroj: DP Ostrava

 

Další články z IZDoprava.cz

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.