Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Dopravní podnik Ostrava zvyšuje mzdy nejen řidičům
Vedení Dopravního podniku Ostrava se dohodlo s odbory na finální podobě navýšení platů pro řidiče i další zaměstnance. Platy, v základu vyšší o až 15 %, si tak budou zaměstnanci DPO moci užít již v červnové výplatě.

Od května všem řidičům DPO naroste mzda v průměru o 3 000 Kč v základu mzdy (nárůst o 15 %). Konkrétně se zvýší nástupní mzdový tarif (MT) z 91,20 Kč/hod. na 103 Kč/hod. a jednotný MT bude zvýšen z 97,40 Kč/hod. na 113 Kč/hod. (částky jsou uvedeny bez osobního hodnocení). Navýšení mzdy se dotkne také revizorů, asistentů přepravy, výpravčích i dělnických profesí, kterým se plat zvedne v průměru o 1 000 Kč.

Dodatek ke kolektivní smlouvě bude podepsán s platností k 1. 5. 2017. Takto upravená podoba kolektivní smlouvy bude platná do konce roku 2019 a zahrnuje mimo jiné další zvyšování mezd o 2 % k 1. 1. 2018.

Nárůst mzdy posune DPO z 8. místa na 4. místo na žebříčku výše průměrných mezd řidičů dopravních podniků napříč Českou republikou. Oproti průměrné mzdě v MS kraji pak dojde k navýšení o 10 %. Předpokládaná průměrná hrubá mzda u řidičů DPO by se tak mohla pohybovat okolo 28 000 Kč.

Zdroj: DPMO

 

 

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.