Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Na první lince veřejné dopravy jezdí Klobus
Název napovídá, že se jedná o autobus ve městě Valašské Klobouky. Od dnešního dne bude do 30. září v ulicích jezdit vozidlo první veřejné autobusové linky nazvané Klobus. Zkušební provoz se spouští v souvislosti s Evropským týdnem mobility a měl by obyvatelům za zvýhodněné jízdné zabezpečit pohodlný přesun mezi vzdálenými lokalitami a centrem města. Dopravu bude zajišťovat sedmnáctimístný bezbariérový autobus, který městu na dobu testovacího provozu pronajme Charita z Nového Hrozenkova. Jízdné stojí   5,- Kč.  Během Dne bezpečné dopravy, který připadne na pátek 23. září, budou moct lidé cestovat zdarma.

Zkušební provoz autobusové linky byl podle místostarosty Martina Janíka navržen na základě požadavků občanů a měl bu sloužit především starým lidem, pro které je obtížné se pohybovat přes město bez automobilu. Umožní ale i dopravu rodičů a dětí do školky či školy.

Klobus bude jezdit v pracovní dny po okruhu z Masarykova náměstí do okrajových lokalit jako Sychrov, Brumovská, Nádraží, Cyrilometodějská, Trhovisko nebo Luční a absolvuje ji podle jízdního řádu devětkrát denně.

Jízdní řád Klobusu http://www.valasskeklobouky.cz/jizdni-rad-klobusu/d-461253

Zdroj: VK

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.