Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Historické tramvajové soupravy vyráží do pražských ulic
Dnešní den měli možnost cestující vyzkoušet historickou tramvajovou linku v rámci oslav 120 let elektrické tramvajové dráhy Praha-Libeň-Vysočany. Dnešní oslavy, které proběhly na  Elsnicově náměstí, připravila Městská část Praha 8 ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města.  Zájem o jízdu zdarma v historické tramvajové soupravě byl velký.

S další nabídkou pro zájemce o historii MHD připravuje  Muzeum MHD ve Střešovicích. Muzeum bude otevírat 25.března 2016 a od tohoto dne bude vyjíždět do ulic nostalgická linka číslo 91. Muzeum MHD se veřejnosti otevře po šestiměsíční pauze. Expozice v jeho prostorách prošla v uplynulých týdnech inovací a zároveň došlo k jejímu rozšíření o nový exponát známý ze všech rekonstrukcí tramvajových tratí – svářečský vůz Praga V3S. Tyto stroje slouží dopravnímu podniku již 60 let a tak je jejich místo v muzeu plně zasloužené. Muzeum městské hromadné dopravy je v letošním roce otevřeno od 25. března 2016 do 17. listopadu 2016 o sobotách, nedělích a svátcích, konkrétně pak v době od 9.00 hodin do 17.00 hodin.

U příležitosti otevření muzea se do pražských ulic zároveň vrací také tramvajová nostalgická linka číslo 91, do které mohou zájemci o netradiční svezení nastoupit na její pravidelné trase vedoucí centrem města. Tramvaj bude v provozu  od 25. března 2016 do 17. listopadu 2016 o sobotách, nedělích a svátcích, v časovém rozmezí od 12.00 hodin do přibližně 17.35 hodin.

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.