Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Přerově zkomplikuje městskou dopravu stávka zaměstnanců dopravní společnosti
Stávka zaměstnanců Dopravní a logistické společnost proběhne v pondělí 16. února od půlnoci do 9 hodin a poté v pátek 20. února po celý den, tedy od půlnoci do 24 hodin.

Jak už to bývá, jde o peníze!

Vedení společnosti vydalo k plánované stávce následující prohlášení.

Dne 11.2.2015 se zástupci společnosti Dopravní a logistická společnost s.r.o. sešli s primátorem města Přerova za účasti zástupců odborové organizace NOSAD, aby jej informovali o probíhajícím kolektivním vyjednávání. Bohužel k dohodě mezi odborovou organizací NOSAD a Dopravní a logistickou společností s.r.o. nedošlo, načež NOSAD neakceptuje návrh zprostředkovatele na navýšení mezd řidičů o 5,56% z 90 Kč/hod. na 95 Kč/hod, který Dopravní a logistická společnost s.r.o. akceptovala.

Zprostředkovatel určený Ministerstvem práce a sociálních věcí jednal právě o určení adekvátnosti 95 Kč/hod. dle žádosti NOSAD. Hodinová sazba 95 Kč odborové organizaci nestačí, nyní požadují 100 Kč/hod. (tedy 11,1% navýšení základní hodinové sazby).

Průměrná měsíční mzda řidiče autobusu u Dopravní a logistické společnosti s.r.o. v roce 2014 byla 22 424 Kč při základní hodinové sazbě 90 Kč a dalších příplatcích nad rámec zákona – příplatek za práci o sobotách a nedělích … 20% (zákon uvádí 10%). Zaměstnanci Dopravní a logistické společnosti mají nárok na 5 dní dovolené více oproti zákonu.

Rozdíl průměrných měsíčních mezd za léta 2012 – 2014 je +971 Kč, což představuje 4,5% navýšení, při meziroční inflaci 1,4 v roce 2013 a 0,4 v roce 2014.

Dle názoru Dopravní a logistické společnosti s.r.o. je požadavek na navýšení mezd o 11,1% při stávající ekonomické situaci, míře inflace a průměrné mzdy v regionu neadekvátní, s čímž se ztotožnil i zprostředkovatel určený Ministerstvem práce a sociálních věcí. Zástupcům společnosti Dopravní a logistická společnost s.r.o. je líto, že si zaměstnanci berou za rukojmí občany města Přerova, a ze všech sil budou nápomocni při zajištění náhradní dopravy.

Ing. Brada Tomáš, jednatel společnosti

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.