Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

V Jihočeském kraji bude platit integrovaná jízdenka JIKORD+
Jedná se o jednodenní tištěnou jízdenku s přesahem do třetí hodiny ranní následujícího dne, kterou bude možno využít jak v MHD, tak i ve vlacích a autobusových spojích po celém kraji. Jízdenka bude uznávána 14 smluvními dopravci i ve spojích, které nejsou přímo dotovány z rozpočtu kraje či měst, tedy v rychlících a dálkových autobusech. Cestující si sám vyplní na jízdence datum jejího použití, může si ji tedy zakoupit jak těsně před zamýšlenou cestou, tak i v předprodeji. Cestovní doklad bude dostatečně zabezpečen proti zneužití ochrannými prvky.

Bonusem bude možnost využití „zelených autobusů“ v oblasti Šumavy a mezinárodní linky Telč – Dačice – Slavonice – Raabs an.der Thaya v celé své trase, tedy na území Dolního Rakouska i Kraje Vysočina.„Síťová jízdenka JIKORD+ v ceně 250 korun bude v pracovní dny platit pro jednu dospělou osobu a jedno dítě do 15 let, o víkendech pak pro dvě dospělé osoby a tři děti do 15 let,“ uvedl hejtman Jiří Zimola.

Náklady na zavedení jízdenky JIKORD+ by do konce letošního roku neměly přesáhnout 3,6 milionu korun a budou hrazeny z rozpočtu Jihočeského kraje. Distribuci jízdenek, jejich evidenci a rozúčtování tržeb mezi jednotlivé dopravce bude zajišťovat koordinátor veřejné dopravy Jihočeského kraje –  společnost JIKORD. Prodej jízdenek bude v dohodě s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu a městy zajišťován v informačních centrech a rovněž u jednotlivých smluvních dopravců. Vedení Jihočeského kraje chce, aby integrovaná jízdenka platila od 1. července letošního roku. Podmínkou je úspěšné jednání s vedením Českých drah. S krajskými dopravci jsou už dohody uzavřeny, nebo je spolupráce projednávána.

Projekt jízdenky JIKORD+ by měl pomoci k rozvoji cestovního ruchu a přilákat turisty k využívání veřejné dopravy.

Zdroj: Jč.k

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.