Spolupracujeme s:  Kritiky.cz | MujTip.Info | ČSKR.CZ | X-Box-hry | Simca's web

Nové vlaky AVENTRA obnoví vozový park pro příměstskou a městkou dopravu v Londýně
Vedoucí železniční technologie Bombardier Transportation podepsala dvě smlouvy s Transport for London (TfL), na budování a provoz 45 automatizovaných kolejových jednotek. První smlouva na výrobu a dodávku zahrnuje návrh, výrobu, uvedení do provozu a uvedení do provozu 180 nových vozidel, a druhá je na 35-letou dohodu pro zajištění údržby u nových vozidel. Smlouvy jsou v hodnotě 505.000.000 eur. Kromě základních kontraktů zahrnují smlouvy  rovněž možnost rozšíření na dodávku až 24 dalších vlaků a další na prodloužení podpory na údržbu po dobu pěti let.

Per Allmer, prezident Bombardier Transportation pro oblast západní Evropa, Střední východ a Afriku řekl: „Tyto důležité kontrakty ukazují pokračující důvěru TfL v naši schopnost poskytovat vysoce kvalitní dopravní produkty a služby. Těšíme se nejen dodávat tyto nové vlaky pro TfL, ale také poskytovat průběžnou údržbu a technickou podporu. “

Nové vlaky budou mít podobné rysy stávajícího nadzemního vozového parku (také vyráběného Bombardier), včetně průchozích vozů, klimatizací a lepší přístupnost. Vozy nové generace AVENTRA mají inovativní design s optimalizovaným výkonem, včetně snížení hmotnosti, spotřebu energií, náklady na údržbu a vysokou spolehlivostí.

Vozidla budou postaveny v Derby a tato nová smlouva pomůže vytvořit stovky pracovních příležitostí v oblasti Midlands.

Nové jednotky AVENTRA EMU budou dány do provozu na trasách z Londýna na Liverpool Street Enfield Town, Cheshunt a Chingford, a také  mezi Romford a Upminster. Další  vlaky budou jezdit na nadzemních trasách v Londýně. Nové vlaky zahájí provoz v období mezi prosincem 2017 a říjnem 2018.

Bombardier je světovou jedničkou na trhu kolejových vozidel. Hlavní sídlo je v kanadském Montrealu a součástí koncernu jsou výrobní závody ve více než 60 zemích světa. Bombardier  má také závod  v České republice.

Závod Bombardier Transportation v České Lípě byl založen roku 1918 a má v průmyslové výrobě dlouhou tradici. Bombardier Transportation v České republice zde vyrábí svařované komponenty pro regionální a příměstské vlaky, tramvaje a metro.

Zdroj: Bombardier Transportation

Další články z IZDoprava.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59830/virtual/www/wp-content/themes/izdoprava/footer.php on line 120
X
Přidejte si IZDoprava.cz na facebook a žádný článek Vám neunikne.