V maďarském Miskolci jezdí tramvaj vyrobená v Plzni

Tramvaj 26T

Tramvaj 26T

Dnes byl zahájen provoz nejnovější moderní tramvaje vyrobené v plzeňské firmě Škoda Transportation. První vozidlo vyjelo o několik týdnů dříve, než bylo původně ve smlouvě. Do severomaďarského města dodá firma celkem 31 nízkopodlažních tramvají za téměř dvě miliardy korun.

Nová tramvaj je obousměrná pětičlánková se třemi pevnými podvozky, z nichž dva krajní jsou hnané a prostřední běžný. Vejde se do ní více než 300 cestujících, kteří se mohou těšit na klimatizovaný vůz a moderní informační systém včetně LCD obrazovek. Dostatek prostoru je připraven i pro kočárky a osoby se sníženou pohyblivostí. Tramvaj pro Miskolc je zatím nejširším vozem vyrobeným v plzeňské Škodovce. Působí velmi prostorně nejen zvenku, ale především uvnitř. Navíc nabízí zajímavý moderní design s ekologickým motivem zelených květin na bílém podkladu, který si vybrali sami obyvatelé Miskolce.

Úspěšně se nám tedy podařilo splnit všechny evropské technické normy a podmínky maďarského drážního úřadu pro schválení vozidla do provozu. Dokázali jsme vyrobit a schválit tramvaj za 22 měsíců od podpisu kontraktu. Splnili jsme tak všechny smluvní podmínky, a to v několikatýdenním předstihu,“ říká Zdeněk Majer, viceprezident pro obchod společnosti Škoda Transportation.

Kontrakt zahrnuje také opci na desetiletý full-servis za téměř 200 milionů korun. Škoda Transportation porazila v tendru další evropské výrobce tramvají, konkrétně italského výrobce AnsaldoBreda, španělský CAF, rumunský Astra Vagoane a polský Solaris.

Tramvaj v Miskolci

Tramvaj v Miskolci

 Zdroj: Škoda Transportation


Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,94860 s | počet dotazů: 157 | paměť: 45530 KB. | 04.03.2021 - 08:09:21